KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Wikileaks’ın haberleri MHP’nin gündemine oturdu
Wikileaks’ın haberleri MHP’nin gündemine oturdu
Siyaset
30 Kasım 2010 Salı 12:18
  • 1203
  • 5

Wikileaks’ın haberleri MHP’nin gündemine oturdu

Dünyayı haberleriyle sallayan internet sitesi Wikileaks’ın Başbakan Erdoğan hakkındaki haberleri, MHP İl Teşkilatı’nın gündemine oturdu

İsveç merkezli kurulan ‘Wikileaks` adlı sitede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında yayınlanan iddialar ve belgeler, MHP İl Teşkilatı`nın haftalık toplantısının gündemini oluşturdu. İl başkanı Ruhi Çavdar konu hakkında şu açıklamada bulundu: “Wikileaks adlı sitede Türkiye Cumhuriyeti ve Başbakan`ı rencide eden ve yoksullukla suçlayan haberler bulunuyor. Sitede Başbakan`ın İsveç bankalarında yedi ayrı hesabı olduğu, özelleştirmelerde avanta aldığı iddiaları bulunuyor. Türk milleti ve devletinin küçük düşürülmesine ve yolsuzluklar içinde isminin geçmesine neden olan bu haberlerle ilgili Başbakan`dan bir açıklama bekliyoruz.
 

GEREĞİNİ YAPMALIDIR
Başbakanlık kurumu sadece siyasi olarak değerlendirilmemelidir. Bu ülkenin başbakanı ülkenin temsilcisidir. Başbakanımız mal varlığını açıkladığı zamanlarda İsveç`teki hesaplarına hiç değinmedi. Eğer bu haberler ve yazılar sadece iddia ve iftiradan ibaretse Başbakan bu konu üzerine gidip konu hakkında açıklama yapması ve topluma bilgi vermesi gerekir. Çünkü Türk milleti olarak bu aşağılayıcı ithamları kabul etmemiz söz konusu olamaz. Bizi rencide eden bu iddialar ve haberler eğer gerçekse Başbakan gereğini yapıp görevinden ayrılmalıdır. Kocaeli MHP İl Başkanı olarak başbakanı göreve çağırıyoruz” 
Ahmet AKÇAALAN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ