KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Yağız’ı bitirmek mi istiyorlar?
Yağız’ı bitirmek mi istiyorlar?
Siyaset
05 Aralık 2011 Pazartesi 12:54
  • 1629
  • 3

Yağız’ı bitirmek mi istiyorlar?

İki dönemdir CHP Kandıra İlçe Başkanlığı’nı yürüten Muzaffer Yağız, geçtiğimiz günlerde son kez aday olacağını açıklamıştı.

Bir süre sonra 2009 yerel seçimlerde CHP İl Genel Meclis üyesi seçilen Recep Şenol`un da yeni bir listeyle Yağız`a rakip çıkacağı dedikoduları Kandıra`nın gündemi olmuştu.
Uzun zamandır yan yana ve gece gündüz birlikte çalışan iki isim Muzaffer Yağız ve Recep Şenol`a, rakip olacaklar gözüyle bakan ilçe halkı duyduğumuz kadarıyla bu durumu pek hoş karşılamıyor.
 

BÖLMEYE ÇALIŞIYORLAR
Son kez aday olacağını açıklayan CHP mevcut ilçe başkanı Muzaffer Yağız, “Bizim tek istediğimiz partimiz bölünmeden, birlik beraberlik içinde önümüzdeki yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlanabilmek.
Recep Şenol`un, birileri tarafından etkilendiğini ve baskı altında kaldığını düşünüyorum. Partimizi bölmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.
 

MUHALİF DEĞİLİM
Henüz ilçe başkanlığı adaylığı için net bir karar vermediğini belirten CHP İl Genel Meclis üyesi Recep Şenol, parti tabanından birkaç ismin kendisini ilçe başkanı olarak görmek istediğini söyledi.
Şenol, “Kendi partime muhalif olduğum gibi bir durum söz konusu olamaz. Belirlenmiş bir karar yok, yalnızca konuşuluyor” dedi.
 

EN İYİ TEMSİL EDEN GELSİN
Partinin ağır toplarından, CHP`ye birçok katkısı ve emeği olan ÇYDD Kandıra Şube Başkanı Eczacı Sevim Deren ise, kendisinin ikinci liste hazırlığı yapan muhalif tarafla ilgili bir bilgisi olmadığını dile getirdi.
Deren, “Ben bu partiye gönül verdim. Bölünmesini elbette istemiyorum. Partimizi en iyi kim temsil edecekse, örgütün başına o gelsin” dedi.
 

ANA MUHALEFETTE SES YOK
Kandıra CHP`nin parti içi sıkıntıları yıllardır bitmek bilmiyor. Partili vatandaş da bu sorunlardan bıkmış durumda.
Kimisi, Kandıra CHP ilçe örgütü yönetiminin değişmesi gerektiğini söylerken, kimisi de ‘yönetimin hakkı yeniyor` diyor.
Ana muhalefet partisinin Kandıra`da bu kadar sessiz kalmaması gerektiğini vurgulayan ilçe halkı, ‘Kongre tarihi yaklaşıyor, hala ses yok` ifadelerini kullanıyor.
 

YAĞIZ`I İSTEMEDİLER
Kandıralı vatandaşlar; “Kandıra CHP`nin ağır topları bir araya gelip durum değerlendirmesi yapamıyor. Halbuki birlik beraberlik sağlamak için bazı sorunları masaya yatırmaları ve çözüm yolu üretmeleri gerekiyor. Zamanında Muzaffer Yağız`ı istemeyen çok ciddi isimler oldu. Görünüşe bakılırsa yine Yağız`ı bitirme çalışmaları yapılıyor” şeklinde yorumlar yapıyorlar.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ