KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1225 TL
  • 6.6140 TL
  • 7.9069 TL
Kocaeli Zirve
''Yalan haber yapıyorlar, dava açacağım''
''Yalan haber yapıyorlar, dava açacağım''
Siyaset
15 Şubat 2020 Cumartesi 00:47

''Yalan haber yapıyorlar, dava açacağım''

Dün yerel bir internet haber sitesinde ''İlçe başkanına akaryakıt kaçakçılığından şok ceza!'' başlıklı yazıda İYİ Parti Körfez İlçe Başkanı Cahit Sürüm'ü hedef alan haber ile ilgili Sürüm'den çok sert açıklama geldi.

İyi Parti Körfez İlçe Başkanlığı'nın 16 Şubat 2020 Pazar günü gerçekleştireceği 2. Olağan Kongresi'nden iki gün önce yerel bir internet haber sitesinde çıkan haber nedeniyle haber sitesine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Konu ile ilgili gazetemizi arayan İyi Parti yetkilileri, habercilik etiği olmayan, tamamen birilerinin emri ile yapılan bu habere tepki gösterdiler ve haberi yapan site hakkında da davacı olacaklarını belirttiler.

İşte İyi Parti Körfez İlçe Başkanı Cahit Sürüm'ün basın açıklaması;

Hakkımda 12 yıl önce açılan ve mahkeme tarafından hükmün açıklanması geriye bırakılan bir karar tesadüfen kongre süreci öncesi basına yansıtıldı.

Mahkeme tarafından cezai anlamda infaz gerektirecek bir karar yoktur.

Kaldı ki; Mahkeme tarafından şu an için verilmiş karar hukuken kesinleşmiş dahi değildir. HAGB’ye  dair bütün hükümler askıdadır. Mahkemenin askıya aldığı ve hukuken infaz edilemeyen karar için Türkiye Cumhuriyeti hukuku önünde ne kurumlar ne de şahıslar kimse hakkında hüküm veremez.

Adıma yapılan bu karalama için aslı olmadan tarafımdan teyit alınmaya dahi gerek duymadan açıklama yapan gazete ve bu asılsız haberi gazeteye hatta bütün iyi parti üyelerine atarak asılsız haberi yayan ve bu şekilde partimize ve şahsımı karalayanlara gerekli cevaplar hukuk yoluyla bildirilecektir.

Partimizin ve Pazar Günü yapılacak olan 2.Olağan Kongremizin zarar görmemesi adına Pazartesi Günü hukuki işlemler başlatılacaktır.

Cahit SÜRÜM

Körfez İlçe Başkanı

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ