KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Yaylak’a İzmir’den cevap..!
Yaylak’a İzmir’den cevap..!
Siyaset
31 Aralık 2011 Cumartesi 08:35
  • 2105
  • 11

Yaylak’a İzmir’den cevap..!

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak’ın hazırlayıp genel merkeze gönderdiği iki raporun yankıları hala devam ediyor.

Yaylak`ın hazırladığı raporda suçlanan, itham edilen ve töhmet altında bırakılan Kocaeli`deki MHP`li ve ülkücülerden ses seda çıkmazken bu raporda töhmet altında bırakılan il dışındaki MHP`lilerden de cevap gelmeye başladı. Bunlardan birisi de Musavat Dervişoğlu. MHP İzmir İl Başkanı olan Musavat Dervişoğlu gazetemize bir açıklama göndererek Celalettin Yaylak`a cevap verdi.
 

İşte o cevap;
MHP Kocaeli İl Başkanı Celalettin Yaylak`ın sayın genel başkanımıza hitaben yazdığı bir raporun teşkilat bünyesinde tartışmalara vesile olacak şekilde basına sızdırılması tam bir ciddiyetsizlik örneğidir.
Ayrıntılar dikkate alındığında haddi ve maksadı aşan ifadeler de içeren bu raporun il başkanı sıfatını taşıyan bir kişinin kaleminden dökülmesi üzüntümü daha da arttırmıştır.
Yetkisinin sınırlarını kestiremeyen ve boyunu aşan konulardaki duyumlarına çeşitli yorumlar da katarak bunu genel başkanlık katına ileten bir zatın, makamı ile mütenasip bir sorumluluk duygusundan uzak bulunduğu hususu tüm çıplaklığıyla kendini hissettirmektedir.
Ayrıca söz konusu raporun satır aralarına gizlenmiş profesyonel ifadelere bakıldığında, yazarının amatör masumiyetinden bahsedebilmenin mümkün olamayacağı da aşikardır.
Hangi akla hizmet ettiğini anlayamamakla birlikte raporunun bir bölümüne ismimi de dahil etmesi ayrı bir garabet örneğidir.
Şahsımdan bahsedilen bölümde ismi geçen dava arkadaşlarımın bir çoğunu yakınen tanır ve mücadele geçmişlerine saygı duymaktan öte, şahadet etmeyi de şeref sayarım.
Hepimizin ortak noktası başkalarının himaye ve vesayetine ihtiyaç duymamamızdır.
Bizleri, birilerinin denetiminde ve başkalarına hizmet etmeye hazır kadrolar gibi sunmaya kalkışmak ancak ve ancak siyasi alçaklık olarak tanımlanabilir.
Herkesi haddini bilmeye ve şayet yazdıkları özel belgelere bile mukayyet olamıyorlarsa, sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyorum.
Bunun için bir beyaz kağıt, bir de tükenmez kalem yeterlidir.
Saygılarımla…
D. Müsavat Dervişoğlu

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ