KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Talha Kös ‘Kral çıplak’ deyince neler oldu?
Talha Kös ‘Kral çıplak’ deyince neler oldu?
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 11:29
  • 3864
  • 17

Talha Kös ‘Kral çıplak’ deyince neler oldu?

24 Mart Çarşamba günü Dolphin Alışveriş Merkezi’nin içinde bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bir konferans yapıldı.

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından organize edilen bu konferansın konuşmacısı da çok ilginç birisiydi.
Seka Park`ın mimarı olan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin birçok büyük projesini hazırlayıp hayata geçiren, daha sonra da Büyükşehir Belediyesi ile yollarını ayırıp Ankara`ya giden İzmitli hemşerimiz mimar Talha Kös`tü bu konferansın konuşmacısı.
‘Kocaeli`nin Kentsel Geleceği` adını taşıyan bu konferansa da hemen hemen her siyasi görüşten kişiler katılmış ve büyük ilgi görmüştü.
Ama bu konferansın en önemli özelliği mimar Talha Kös`ün getirdiği ciddi ve aklı başında eleştirilerdi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ni kamuoyunda ilk kez siyasetçilerin ve basının dışında birisi eleştiriyordu. Hem de işin içinden gelmiş, işi bilen, konulara hakim birisi eleştiriyordu.
Talha Kös, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin pek çok mahrem işlerini biliyordu, ama konferansta bunları değil sadece ve sadece kendi bildiği konularla ilgili eleştiriler yaptı. Sadece Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ni de eleştirmedi Talha Kös. Geçmiş dönemde yapılanları da bir bir masaya yatırdı ve eleştirdi.
Amma..!
Talha Kös`ün eleştirilerine en çok AKP`liler bozuldu. Konferansı izleyen Kullar eski belediye başkanlarından olan ve halen de AKP`nin il yönetim kurulu üyesi olan Mahmut Civelek, Hüseyin Yusuf`la birlikte konferansı terk etti.
Ve Mahmut Civelek sadece salonu terk etmekle kalmamış Talha Kös`ü, Ankara`ya kadar şikayet etmiş. AKP Genel Merkezi`nde kime ulaştıysa Talha Kös`ü şikayet edip onun hakkında konuşmuş.
Sizin anlayacağınız Talha Kös verdiği konferansta ‘Kral çıplak` deyince başına gelmeyen kalmamış.
Şimdi bir zamanlar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin göz bebeği olan, yere göğe sığdırılmayan bu kişi ‘kötü adam` olmuş.
Neden?
Eleştiri yaptığı için tabi ki…!

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ