KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Yürüyüşün Kocaeli detayını ilk kez açıkladı
Yürüyüşün Kocaeli detayını ilk kez açıkladı
Siyaset
16 Haziran 2019 Pazar 10:10
  • 1459
  • 0

Yürüyüşün Kocaeli detayını ilk kez açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 2. yıldönümünde katıldığı bir televizyon programında, yürüyüşle ilgili bir detayı ilk kez açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Ankara'dan Kocaeli'ne geldiğimizde gişelerde polisin bize müdahale edeceği duyumunu almıştık” dedi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 2. yıldönümünde katıldığı bir TV programında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Ankara'dan Kocaeli'ye geldiğimizde gişelerde polisin bize müdahale edeceği duyumunu almıştık" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT’deki canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Adalet Yürüyüşü’nün 2. yıldönümü dolayısıyla gazetecilerin karşısına çıkan Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü sırasında Ankara’dan Kocaeli’ye doğru gelirken yaşadıklarını ilk kez dile getirdi. Kılıçdaroğlu, “Kocaeli’ne yaklaştığımız bir dönemde. İktidar Bolu’ya filan gidemez diyordu. Kızılcahamam’ı aşamazlar deniyordu. Kocaeli’ye yaklaşırken gişelerde polisin yolu keseceği ifade edildi. Böyle bir şey olursa gişelerde oturacağız dedik. Ama böyle bir şey olmadı biz Maltepe’de yürüyüşümüze tamamladık” dedi.

ŞEHİT CENAZESİNDEKİ SALDIRI

Kılıçdaroğlu şehit cenazesindeki saldırıyla ilgili olarak şunları ifade etti: “Şehit cenazesinde beni linç etmek için hazırlık yapılmış. Savcılık görüntüleri bile incelemedi. Talimat verilmiş, ifadesini alın bırakın demişler. Gözleri dönmüş, bunları yaparlar ama linç girişimi affedilmez. Linç girişimi kavramı da benim değil. Oradaki bir bürokratın söyelediği bir kavramdır. İstanbul’da da bir şehit cenazesinde gelip kurşun atmışlardı. Başbakan oradaydı, devlet oradaydı ama devlet yoktu.”

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ