KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Zamansız milletvekili yarışına girmeyin
Zamansız milletvekili yarışına girmeyin
Siyaset
09 Kasım 2010 Salı 14:15
  • 1217
  • 6

Zamansız milletvekili yarışına girmeyin

Zeki Aygün, Başbakan’ın “Zamansız milletvekili yarışına girmeyin” mesajını teşkilatlarına ileterek, “AKP’de vazife istenmez, verilir” dedi

2011 seçimlerine hızla hazırlanan AKP, 52. daraltılmış il danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi. Genişletilmiş il danışma meclisinden farklı olarak yalnızca mahalle sorumlularının katılmadığı toplantıya; milletvekili Sibel Gönül, il başkanı Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, mazeretleri olan Başiskele ve Darıca Belediye başkanları hariç tüm ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri katıldı. Toplantıda konuşan il başkanı Zeki Aygün, Başbakan`ın “Zamansız milletvekili yarışına girmeyin” mesajını teşkilatlara ileterek, “Bu Başbakanımız`ın talimatıdır. AKP`de vazife istenmez verilir. Kol kırılsa da yen içinde kalır” şeklinde konuştu.
 

BASINA KAPALI DEVAM ETTİ
Fuar içi Leyla Atakan Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilen il danışma meclisi toplantısında divan başkanlığını Osman Özgenç, yardımcılıklarını ise Şemsettin Ceylan ve Müge Olşen yaptı. Saat 19.00`da başlayan toplantının yalnızca protokol konuşmaları basına açık yapıldı. Milletvekili Sibel Gönül, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İl Başkanı Zeki Aygün`ün konuşmalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Diğer siyasi partilere nazaran yaklaşan genel seçimlerde yine iyi sonuç alması beklenen AKP`lilerin oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. ‘Hepimiz kardeşiz` isimli şarkısının çalındığı salonda ilçe belediye başkanları alkışlarla şarkıya eşlik etti.
 

DOĞAN YORGUN, ARSAL SUSKUN
Geçtiğimiz günlerde iş ziyareti için Bosna`ya giden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ayağının tozuyla il danışma meclisine katıldı. Doğan`ın yorgun, uykusuz ve keyifsiz olduğu gözlendi. Arka sırasına oturan Nedim Arsal da her zamanki haline nazaran suskundu. Toplantının geç saatte olması katımı etkilemedi. Protokolün ön sıralarda oturduğu salonda, bayanların çoğunlukta olması çok sayıda erkeğin ayakta kalmasına neden oldu. Sık sık çalışalım mesajları veren AKP`de görevlilerin salona sığmaması 2011 genel seçime ne kadar önem verdiklerini gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan il başkanı Zeki Aygün, geçtiğimiz günlerde Ankara`da gerçekleştirilen il başkanları toplantısında Başbakan`ın teşkilatlara iletilmesini istediği mesajları aktardı.
 

YETKİ İSTENMEZ, VERİLİR
Başbakan`ın il başkanları toplantısında “Zamansız milletvekilliği yarışına girmeyin” dediğini belirten Aygün, “Bu Başbakanımız`ın talimatıdır. AKP`de vazife istenmez verilir. Kol kırılsa da yen içinde kalır” şeklinde konuştu.
Aygün, ana muhalefet partisi CHP`ye de çatarak, “Millet AKP`de kendini buldu. 2011 genel seçimlerinde daha büyük hedeflerimiz var. Rehavete kapılmadan, birbirimize enerji vererek, gönül kırmadan gönül kazanarak, yapacağız. İşte ana muhalefet partisinin hali belli. Onlar millete hizmet etme derdinde değiller. Biz Taksim`deki olayların yaralarını sarmaya çalışırken onlar kötüden pay çıkarmak için üşüştüler. Ama milletimiz bunlara itibar etmiyor. Sivas`tan öteye gidemeyenlerin başarılı olması mümkün değildir” dedi.
 

HATA YAPMAMAMIZ LAZIM
Konuşmalarında parti içi sorunların basına yansıtılmaması konusunda uyarılarda da bulunan Aygün, sık sık tartışmalarıyla gündeme yansıyan Nevzat Doğan ve Nedim Arsal`a gönderme yaptı. Aygün, genel seçimlerin yaklaştığını hatırlatarak, “Hata yapmamamız lazım. Kocaeli basınının amacı bizi desteklemek değil. Bu nedenle üslub ve nezaket vizyonumuz olmalıdır. Basına olumsuz haberlerle yansımak istemiyoruz” şeklinde konuştu. Aygün`ün ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, iktidar oldukları için vatandaşın kendilerinden çok şey beklediğini belirterek, “Hep verici olmak zorundayız. Yoksa millet bizden umudunu keser. Başka kapılara gider” ifadelerini kullandı.
 

8 MİLLETVEKİLİ ÇIKARABİLİRİZ
Kocaeli`de yapılan çalışmalardan da bahseden Karaosmanoğlu, eksiklerin henüz bitmediğini ancak 2009 seçimlerinde verilen sözlerin yerine getirileceğini ileri sürerek, “Sözümüzü yerine getirmemek bize yakışmaz” dedi. Seçimlere 7 ay kaldığını ancak ilk dört ayın çok verimli geçmesi gerektiğini de hatırlatan Karaosmanoğlu, “Seçimlere dört elle sarılmalıyız. Kocaeli`de zaten problemimiz yok. Halka iyi mesaj verirsek büyük başarılara imza atarız. Bunu başaracağız. Birbirimize moral vermeliyiz. Kocaeli`de en az 8 milletvekili çıkaracak potansiyelimiz var. Türkiye`nin bu iktidara ihtiyacı var” şeklinde konuştu.
 

REHAVETE KAPILMAMALIYIZ
Karaosmanoğlu,  8 yıllık iktidar süresince yaptıkları çalışmalar nedeniyle Kocaeli milletvekillilerine de teşekkür ederek, “Bizi hiç utandırmadılar” dedi. Son olarak söz alan Kocaeli milletvekili Sibel Gönül, daha çok meclis çalışmalarından bahsetti. Anayasa değişikliği nedeniyle yoğun çalışma sürecinden geçtiklerini ifade eden Gönül, yaklaşan genel seçimler için çok çalışmaları gerektiğinin altını çizdi. Sibel Gönül, “En ufak bir rehavete kapılmamalıyız. Bu durum, partiye de milletimize de zarar verir. Sabah söylediğini akşam unutanlardan olmayacağız. Millet bize güveniyor” dedi. Daraltılmış il danışma meclisi konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ