KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Zeki Aygün MHP’ye seslendi
Zeki Aygün MHP’ye seslendi
Siyaset
11 Kasım 2010 Perşembe 13:52
  • 1397
  • 16

Zeki Aygün MHP’ye seslendi

MHP’lilerin oluşturmak istediği ‘Güç Birliği’ projesini değerlendiren AKP İl Başkanı Zeki Aygün, güç birliğinin eski partililerle değil, vatandaşla olabileceğini söyledi

AKP İl Teşkilatı`nın yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı öncesi gündemi değerlendiren il başkanı Zeki Aygün, Sanayi Bakanı Nihat Ergün`ün öncülüğünde milletvekilleri, vali Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun katılımıyla gerçekleştirilen toplantı hakkında bilgi verdi. Muhalefet partilerinde yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Aygün, MHP`nin güç birliği projesinin tutmayacağını, CHP Lideri Kılıçdaroğlu`nun da Başbakan`ın izinden gittiğini vurguladı.
 

TOPLANTIDAN NOTLAR
Aygün, sözlerine Ankara`daki toplantı hakkında bilgi vererek başladı. Aygün, “Toplantıda öncelikli projeleri ele aldık. Mesela D-130 Karayolu`nun Bahçecik sapağında battı-çıktı yapılacak. Dilovası OSB`ye giriş-çıkış için batı kavşağı yapılacak. Ayrıca Dilovası`nda Toplum Sağlık Merkezi hastane gibi hizmet verecek. Körfez`den İzmit`e kadar olan ikinci bir alternatif yol çalışması gündemde” dedi. Aygün, 2011 projelerini açıklayan Büyükşehir Belediyesi`nin yapacağı çalışmalar içinde elenen proje olmadığını belirtti.
 

PARTİ DİSİPLİNE UYALIM
52. il danışma meclisinde yaptığı konuşmasıyla teşkilatlara milletvekilliği seçimleri için kulislere başlamama nasihati veren ve partililerin birbirlerine daha bağlı olmalarını öneren Aygün konuşmasına şöyle devam etti: “Bazen insan esas hedefinden sapabilir. AKP`nin siyaset yapma anlayışı dar çerçeveli değil. Günlük olaylar insanı etkiler. Başbakanımız il başkanları toplantısında bizlere ‘milletvekilliği adaylıklarını açıklamanın bir süreci var. Bu süreç gelmeden teşkilat dışı davranmayalım` demişti. Bu süreci genel merkezimiz açıklayacak. Bu süreç öncesi kimse birbirini negatif şekilde etkileyecek bir ortam oluşturmamalı. Parti disiplini bunu gerektiriyor.”
 

SEVİYESİZCE SİYASET
Aygün, MHP`nin oluşturmaya çalıştığı “Güç Birliği” projesi hakkında da yorum yapmayı ihmal etmedi. MHP`nin AKP`den çok daha uzun bir siyasi hayatı olduğunu, ancak hala birleşmelere ihtiyaç duyduğunu söyleyen Aygün, “Partinin kurucuları ya da eski yöneticilerinin ‘evet` oyu verdiğini açık açık gördük. O insanlar güç birliği yapsaydı 12 Eylül`de yaparlardı. Güç birliği vatandaşla olur. Zaten vatandaş da 4 yılda bir cevabını verir. Bir tarafın siyaseti hizmete dayalı, bir tarafınki ise boş sözlere dayalı. Bunu halk görüyor. Çirkinleşen, seviyesizleşen bir siyaset yapıyorlar” şeklinde konuştu.
 

BAŞBAKAN`IN İZİNDEN
CHP`nin içinde bulunduğu süreci de değerlendiren Aygün, “CHP`nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir takım güçlere dayanarak siyaset yapmanın geçerli olmadığını söyledi. Biz bunu yıllardır söylüyoruz. Yetkiyi de gücü de halktan alırsanız. CHP, 12 Eylül Referandumu`ndan sonra halka rağmen siyaset yapılmaması gerektiğini görmüştür. Sivas`tan öteye geçemeyen bir siyaset Türkiye`yi bu noktaya getirdi. Kılıçdaroğlu Başbakanımız`ın izinden gitmeye çalışıyor. Yoksa 80 yıllık parti böyle hareket etmesi gerektiğini bugüne kadar bilmiyor muydu?” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ