KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Zeybek Hürriyet’e ağır yüklendi “Orası ağlama duvarı değil”
Zeybek Hürriyet’e ağır yüklendi “Orası ağlama duvarı değil”
Siyaset
31 Mayıs 2019 Cuma 16:14
  • 4283
  • 2

Zeybek Hürriyet’e ağır yüklendi “Orası ağlama duvarı değil”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün yaptığı basın toplantısında AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek’in gelinin İzmit Belediyesinde çalıştığını söylemiş ve bunun için, “Emine Zeybek’in neden bağırdığı belli oldu” demişti. AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek’in Hürriyet’e cevabı sert oldu.

İşte Zeybek’in o açıklaması:

“Fatma Hanım Belediyeyi yönetmek, meclis kürsüsünden ahkâm kesmeye benzemiyor değil mi? Vah…Vah…Vah… Baktın Belediyeyi yönetemeyeceksin sağa sola saldırmaya başladın. Millet senden hizmet bekliyor. Orası ağlama duvarı değil.

Fatma Hanım, bugünkü basın toplantısında esti gürledi. “Hepsini aynı gün atardım.” “*ATARDIM*”.... **SEN DİKTATÖR MÜSÜN? **Birde hukukçu olacaksın, bu zihniyetle mi Belediyeyi yöneteceksin? “Usulsüz memur alımı yapılmış” diyorsun belgeyle ispatla da ne gibi usulsüzlük yapılmış öğrenelim. Usulsüz memur alımı yapılanlardan biri de benim kardeşimin eşiymiş, “ Emine Hanımın niye bağırdığı da belli oluyor” Niye bağırıyormuşum, açıkla da kamuoyu öğrensin. Kardeşimin eşi yıllardır belediye de çalışıyor. Yıllarca temizlik firmasında çalıştı. Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi kararından sonra Bekaş’ta çalışmaya başladı. Memur olabilmek için gerekli sınavlara girip kriterleri tamamladığında memur kadrosuna geçti. 14 yıllık bir personelin memur kadrosuna geçmesinde nasıl bir hakkaniyetsizlik var?

Fatma Hanıma göre bunun için bağırıyormuşum? Kullandığı ifadeye bak! ÖNCE BULUNDUĞUN MAKAMIN AĞIRLIĞINA YAKIŞIR ŞEKİLDE KONUŞMAYI ÖĞREN.

Beyanatında bizleri “ Millet için, işçi için, gariban için” kürsüye çıkmaya davet ediyorsun. Oy derdin olmadan vekilliğin döneminde hangi garibanın, yetimin, fakir fukaranın yarasına merhem oldun, sofrasına oturdun, elinden tuttun. Söyle de biz de bilelim. Şov amaçlı fabrika kapılarında beklemekle, meclis kürsüsünde tribüne oynamakla işçinin, garibanın yanında olunmuyor. Eline yetki geçer geçmez, ilk icraatın insanların ekmeği ile oynamak oldu.

HUKUKÇU MESLEKTAŞIN VE MESLEKİ ÜSTADIN OLARAK SANA TAVSİYEM, HUKUKÇU KİMLİĞİNİ UNUTMADAN, KULLANDIĞIN HER CÜMLEYE VE ATTIĞIN HER ADIMA DİKKAT ET!!”

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo
Yazan: Direniş

Helal olsun Emine Zeybek..Bu dili kullanmaktan anlayan insanlara ancak böylesi gerekirdi..İnsanların ocaklarını söndüren siyaset istemiyoruz.

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
Yazan: Eren

Bu Emin’e Zeybek yeni mi çıktı ya. Parti adıyla seçilmiş bir gün şu şehirde bir kişiyle oturmamış, halktan kopuk kendisi ve yandaşlarından başkasına faydası dokunmamış birde ahkam kesiyor. Hadi ordan...

4 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ