Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4572 TL
  • 6.2237 TL
  • 7.1857 TL
Kocaeli Zirve
Zeybek ile görüşen Bayraktar 24 saate kalmaz açıklayacak
Zeybek ile görüşen Bayraktar 24 saate kalmaz açıklayacak
Siyaset
Aktan Uslu
07 Kasım 2018 Çarşamba 12:04
  • 1955
  • 0

Zeybek ile görüşen Bayraktar 24 saate kalmaz açıklayacak

AKP Darıca İlçe eski başkanlarından Av.Murat Bayraktar, Darıca’dan belediye başkan adaylığına ikinci girişiminde MKYK Üyesi Av.Emine Zeybek’e Ekinci ve Muratoğlu ile konuk oldu. Bayraktar, “24 saate kadar net kararımı açıklayacağım” dedi

2019 yerel seçimlerine yönelik tansiyonun her geçen gün daha da yükseldiği siyasette dikkatler içinde bulunduğumuz hafta süresince iktidar partisi AKP’de yoğunlaşacak. 12 Kasım Pazartesi günü akşamı belediye başkan adaylığına başvuruların sonlanacağı AKP’de Darıca Belediye Başkan aday adaylığı için Avukat Murat Bayraktar (fotoğrafta sağ baştaki) ismi yine yoğunlukla konuşulmaya başlanmıştı. 2014 yerel seçimlerinde de partisinden belediye başkan aday adayı olan Bayraktar bir iki gün önce AKP MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Av.Emine Zeybek’e Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuk oldu.

Bayraktar’a ziyaretinde (soldan sağa) Gebze Belediye Meclis Üyeliği görevlerinden istifa edip 24 Haziran’da partilerinden milletvekili aday adayı olan Ali Haydar Muratoğlu ve aynı zamanda KBB Meclisi Üyesi Ufuk Ekinci de eşlik etti. Ekinci’nin adının Gebze Belediye Başkan aday adaylığında geçmesi ve çalışmalarını yoğunlaştırmasından ötürü Zeybek ziyaretinin ağırlığını arttırdı.

Bayraktar, Kocaeli Zirve’ye yaptığı değerlendirmede kısaca; “Konuya dair çalışma ve istişarelerim sürüyor. Açıkçası niyetim var ama siyasette 24 saat dahi çok uzun süre. Belediye başkanı olmam için geniş çevrelerin beklenti ve talepleri var. Bugün itibariyle, ‘Aday adayıyım’ demiyorum ama 24 saate kadar net kararımı vermiş olacağım” diye konuştu.

1973 yılında dünyaya gelen Avukat Murat Bayraktar, 31 yıllık Darıcalı. ilk, orta ve lise tahsilini Darıca ve Gebze’de tamamladı. Gebze İmam Hatip Lisesi mezunu. Avukatlık diplomasını İstanbul Hukuk Fakültesi’ne bitirerek aldı. AKP Darıca İlçe kurucu yöneticiliği, AKP İl yöneticiliği ve Darıca İlçe Başkanlığı (2009) yaptı. Darıca İHL Mezunları Derneği’nde başkanlık; Darıca İlim Yayma Cemiyeti’nde ve Haymana Derneği’nde yönetim kurulu üyelikleri yaptı.  

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ