KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Dostluk Kardeşlik’te 16’nın 6’sı belli oldu
Dostluk Kardeşlik’te 16’nın 6’sı belli oldu
Spor
Aktan Uslu
11 Ekim 2018 Perşembe 09:58
  • 4679
  • 0

Dostluk Kardeşlik’te 16’nın 6’sı belli oldu

BMİS Gebze Şubesi’nin geleneksel Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası’nda altı gruptan birinde maçlar tamamlandı. Hafta içi günleri maçların oynandığı turnuvada ilk 16’ya kalacak takımların 6’sı kesinleşti

DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği, Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası’nda ön elemelere kalacak ilk 16 takımın altısı belli oldu.  A Grubu’nda Sarkuysan Bemka, D Grubu’nda Yücel Boru ve Grud Alstom, E Grubu’nda Sarkuysan ve maçların tamamlandığı F Grubu’nda Kroman ve Cavo ön elemelere adını yazdırdı.

 

Ön eleme maçları 17-18 Ekim’de

Bilindiği üzere gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar ilk 16’ya kalacak ve çeyrek finale kalma mücadelesi verecek. Altı gruplu turnuvada gruplarında üçüncü sırayı alan toplam altı takımdan en iyi puan ve averaja sahip dört takım daha, birinci tur eleme maçlarına kalabilecek. Cumartesi ve pazar günü maç oynanmayan turnuvada grup maçları 16 Ekim’de tamamlanacak. 17 ve 18 Ekim günleri ön elemeler tamamlanıp çeyrek finalistler belirlenecek. 

 

Sporter Halı Saha’da

Gebze’nin Yenikent Mahallesi’ndeki Sporter Halı Saha’da oynanan maçlar renkli görüntülere sahne oluyor. Yan yana iki halı sahadaki maçlar 17.00 ve 18.00 saatlerinde başlıyor. Grup maçlarında sona doğru gelinirken günde ortalama 3-4 maç oynanıyor.

 

26 maçta 218 gol

Bugüne kadar oynanan toplam 26 maçta toplam 218 gol kaydedildi. Biri golsüz olmak üzere üç maçta rakipler birbiriyle yenişemedi. Bir ara 9.1’i gören maç başı gol ortalaması 8.3’e geriledi. Dün akşama kadar en farklı skoru Kürüm Demir’i 15-0 yenen Sarkuysan edinmişti. Bu alanda rekolte yükseldi ama unvan sahibi değişmedi. İlk 16’ya kalmayı gruptaki ilk iki maçı sonrası garantileyen Sarkuysan dün akşam Schneider Samandıra’yı 18-2 mağlup etti. Bu maç geride kalan 26 maç arasında turnuvanın en çok gol kaydedilen maçı oldu aynı zamanda.

 

D Grubu’nda günün maçı üç ile dördüncü arasında

Turnuvada bugün (11 Ekim Perşembe) D Grubu maçları Yücel Boru – Grud Alstom ve Schnieder Enerji – Federal Mogul arasında oynanacak maçlarla tamamlanacak. Yücel Boru ve Grud Alstom arasındaki maç grup liderini belirleyecek, Yücel Boru’ya beraberlik de yetiyor. Schnieder Enerji – Federal Mogul arasındaki maçın kazananı grubu üçüncü sırada tamamlayacak ve diğer grupların üçüncü sıradaki kıyaslamada altı takım arasında ilk dörde girerse ön elemeye adını yazdıracak. Beraberlik halinde iki takımın da ön eleme ihtimali hiç kalmayacak.

 

E Grubu’nda dananın kuyruğu bu akşam kopacak

Bugünün bir diğer maçında E Grubu’nda Legrand ve Kürüm Demir karşılaşacak ve bu grupta da grup maçları sonlanmış olacak. Sarkuysan’ın lider olarak ön elemeye kaldığı bu grupta ikinci sırayı kimin edineceği de bu akşam belli olacak. Üçer puanlı iki takımın mücadelesinin kağıt üzerindeki favorisi Legrand’a beraberlik de yetiyor.

 

C Grubu’nda her an her şey olabilir

Turnuvada yarın (12 Ekim Cuma) C Grubu’nda Arfesan Arkan – Dostel Makine ile karşılaşacak. İlk iki için Bosal Metal’in de çekiştiği bu grupta bugün oynanacak maçın kazananı grubu ilk ikide bitirmeyi garantileyecek, Dostel için beraberlik de yeterli olacak. Bu grubu üçüncü sırada tamamlayacak takımın “en iyi üçler” kotasından ön elemeye kalma ihtimali de hayli yüksek. Bu grupta maçlar 16 Ekim’de Bosal Metal ve Arpek Enjeksiyon arasında oynanacak maçla tamamlanacak. 4 puanlı Bosal henüz ilk iki maçta gol kaydedemeyen Arpek karşısında mutlak favori.

 

A Grubu’nda üç takım 6’şar puanda tamamlayabilir

Turnuvada yarının bir diğer maçı A Grubu’nda Çayırova Boru ile Sarkuysan Bemka arasında. Bu grupta Sarkuysan Bemka, ön elemelere kalmayı garantilemişti. Çayırova Boru ilk ikide yer edinmek için öncelikle rakibini yenmek zorunda. Grupta son maçını 15 Ekim’de Waitman ile oynayacak Cengiz Makine rakibi karşısında mutlak favori. Öte yandan bu grubu Sarkuysan Bemka, Çayırova Boru ve Cengiz Makine’nin 6’şar puanda tamamlaması ihtimali var. Bu durumda averajla oluşacak sıralamada üçüncü sırayı edinecek takım ön elemelere adını, “en iyi dört üçüncü” kotasından yazdıracak.

 

A GRUBU

Takımlar: Çayırova Boru, Cengiz Makine, Waitman, Sarkuysan Bemka

Waitman – Sarkuysan Bemka: 1 - 11

Çayırova Boru – Cengiz Makine: 1 – 6

Waitman – Çayırova Boru: 0 – 10

Sarkuysan Bemka – Cengiz Makine: 3 - 2

Sarkuysan Bemka – Çayırova Boru: 12 Ekim’de

Cengiz Makine – Waitman: 15 Ekim’de

 

B GRUBU

Takımlar: ZF Sachs, Aperam, Makine Takım, HT Solar

Makine Takım – HT Solar: 3 - 2

ZF Sachs – Aperam: 14 – 0

HT Solar – Aperam: 9 – 3

Makine Takım – ZF Sachs: 1 - 1

HT Solar – ZF Sachs: 15 Ekim’de

Aperam – Makine Takım: 15 Ekim’de

 

C GRUBU

Takımlar: Dostel, Bosal, Arpek, Arfesan:

Arpek Enjeksiyon – Arfesan Arkan: 0 - 11

Dostel Makina – Bosal Metal: 4 – 4

Bosal Metal – Arfesan Arkan: 10 – 5

Dostel Makina – Arpek Enjeksiyon: 6 - 0

Arfesan Arkan – Dostel Makina: 12 Ekim’de

Bosal Metal – Arpek Enjeksiyon: 16 Ekim’de

 

D GRUBU

Takımlar: Yücel Boru, Schnieder Enerji, Federal, Grud Alstom

Yücel Boru – Schnieder Enerji: 5 - 3

Federal Mogul – Grud Alstom: 0 – 5

Grud Alstom – Schnieder Enerji: 6 – 3                           

Federal Mogul – Yücel Boru: 2 – 9

Grud Alstom – Yücel Boru:  11 Ekim’de

Schnieder Enerji – Federal Mogul: 11 Ekim’de

 

E GRUBU

Takımlar: Sarkuysan, Kürüm Demir, Legrand, Schnieder Samandıra

Legrand – Schnieder Samandıra: 8 - 2

Sarkuysan – Kürüm Demir: 15 – 0

Schnieder Samandıra – Kürüm Demir: 4 – 7

Sarkuysan – Legrand: 5 – 3

Schnieder Samandıra – Sarkuysan: 2 - 18

Kürüm Demir – Legrand: 11 Ekim’de

 

F GRUBU

Takımlar: Kroman, Armetal, Cavo, Fontana

Cavo – Fontana: 3 - 1

Kroman – Armetal: 6 – 2

Fontana – Armetal: 6 – 3

Cavo – Kroman: 0 - 0

Fontana – Kroman: 1 - 4,

Armetal – Cavo: 3 - 5

DİĞER HABERLER

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin Kocaeli’nin dört bir yanında sporun tabana yayılması hedefiyle 2012 yılında başlattığı Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin bu yılki kış spor okulları sona eriyor. İlkokul ve ortaokul çağındaki çocuklara hizmet veren Ücretsiz Spor Okulları’nda 117 tesiste kesintisiz spor hizmeti veriliyor. Bu hizmetlerin başında ise yaz ve kış spor okulları geliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ