Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
Dostluk Kardeşlik’te yerli/yabancı sermaye finali
Dostluk Kardeşlik’te yerli/yabancı sermaye finali
Spor
Aktan Uslu
25 Ekim 2018 Perşembe 08:20
  • 2642
  • 0

Dostluk Kardeşlik’te yerli/yabancı sermaye finali

BMİS Gebze Şubesi’nin geleneksel dostluk ve kardeşlik halı saha futbol turnuvası ilginç bir finale ev sahipliği yapacak. Bu akşamki yarı final maçları sonrası final ABD sermayeli Grid Alstom veya Alman sermayeli ZF Sachs ile yerli sermayeli Yücel Boru ve Makine Takım arasında oynanacak

DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze Şubesi’nce düzenlenen ve geleneksel hale gelen Dostluk Kardeşlik Halı Saha Futbol Turnuvası’nda yüzüldü yüzüldü kuyruğa gelindi. Bu akşam (25 Ekim) oynanacak yarı final maçlarıyla finalistler, 30 Ekim’deki final maçında şampiyon ve ikinci, aynı gün finalden önce oynanacak maçta üç ve dördüncü belirlenecek.

Yarı finale zahmetsiz yükseldiler

Turnuvada yarı finalistleri belirleyecek çeyrek final maçları tahmin edilenin aksine, çekişmesiz geçti. Sonuçlar şöyle:

Grid Alstom – Sarkuysan Bemka: 5 – 0

Makine Takım – Legrand: 8 – 3

ZF Sachs – Cavo: 4 – 0

Yücel Boru – HT Solar: 8 – 1

Kesin ihtimal

Yarı finalde ise ABD sermayeli Grid Alstom ve Alman sermayeli ZF Sachs ile yerli sermayeli Makine Takım ve Yücel Boru eşleşti. Bu eşleşme ile de 30 Ekim Salı günkü finalin bir Türk – Alman veya Türk - ABD finaline dönüşmesi kesinleşti. Öte yandan ilginç bir durum da yaşandı. Grup maçlarında birbirine rakip olan takımlar finalde yine karşılaşabilir.

ZF Sachs ile Makine Takım yenişememişti

ZF Sachs ile Makine Takım, B Grubu’nda eşleşmişlerdi. Her iki takımda grup maçlarını 7şer puanla tamamladı. ZF Sachs 15 averajla lider, Makine Takım 13 averajla ikinci oldu. İki takımın kendi aralarındaki grup maçı ise 1-1 berabere sonuçlandı.

Yücel Boru, Grid Alstom’u rahat yenmişti

Grid Alstom ve Yücel Boru ise D Grubu’nda eşleştiler. Grubu Yücel Boru 9 puanla lider, Grid Alstom 6 puanla ikinci tamamladı. Şayet iki takım bu akşam final vizesini alırsa, grupta 4-1 Yücel Boru’nun üstünlüğüyle biten maçın rövanşı içinde sahaya çıkmış olacak. Öte yandan ZF Sachs ile Makine Takım’ın; Grid Alstom ile Yücel Boru’nun o rövanşı üçüncülük dördüncülük maçında oynaması da olası.

 

Final 30 Ekim’de

Gebze’nin Yenikent Mahallesi’ndeki Sporter Halı Saha’da süren turnuvada bugün (25 Ekim) Grid Alstom ile ZF Sachs arasındaki yarı final maçı saat 17.00’de; Yücel Boru ile Makine Takım arasındaki final maçı ise 18.00’de başlayacak. Daha önce 29 Ekim olarak açıklanan final maçı ise resmi tatil olması sebebiyle bir gün sonraya ertelendi. 30 Ekim’de oynanacak. Aynı gün final maçı öncesi üçüncülük dördüncülük maçında kozlar paylaşılacak.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ