KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4581 TL
  • 6.2497 TL
  • 7.0274 TL
Kocaeli Zirve
Dünya avukatlar futbol şampiyonası başladı
Dünya avukatlar futbol şampiyonası başladı
Spor
06 Mayıs 2018 Pazar 17:18
  • 3112
  • 0

Dünya avukatlar futbol şampiyonası başladı

On dokuzuncusu düzenlenen Mundiavocat Dünya Avukatlar Futbol Şampiyonası 2018 yılında İspanya’da yapılmaya başlandı. Kocaeli Barosu Bünyesinde Avukatlardan oluşan futbol takımı da bu turnuvaya hem şehrimizi hem ülkemizi temsilen katılacak.

 Arjantin,  İtalya, Fransa, Almanya , Amerika, Japonya, Nijerya, Çin, Yeni Zellenda, güney Kore ,Avusturalya, Kanada, İngiltere, Rusya ,İran, Mısır Brezilya gibi Dünyadaki birçok farklı coğrafyadan 100’ün üzerinde baro bu turnuvaya katılıyorç

 

Meslek odaları bünyesinde yapılan bu turnuva dünyada FİFA ve UEFA'nın düzenlediği turnuvalardan sonra en büyük uluslararası turnuva. Fransa'nın Paris Barosunda avukat Vincent Pinatel, 1980’li yılların başında Marsilya’da, dünya avukatlar futbol şampiyonası düzenlemeye karar vermesiyle dünyanın dört bir yanındaki baro birlikleri ile yapılan yazışmalar sonrası, ilk Mundiavokat,  1983 yılında Fas’ın Marakeş kentinde, binlerce avukat-futbolcunun katılımıyla düzenlendi. Dünyanın bir çok ülkesinden baroların katıldığı bu turnuva hem Dünya hem Türkiye uluslar arası ve ulusal basınında ve medya da haber oluyor. Turnuvaya Mc Donalds, Mercedes, Hyundai, Uluslararası bankalar ...vs uluslar arası şirketler sponsor olmakta.

 

Bu seçkin turnuvaya daha önce de birçok defa katılmış olan Kocaeli barosu 2018 yılında 4-13 mayıs tarihleri arasında olacak olan bu turnuvaya da ülkemizde Kocaeli Barosu olarak katılım sağladıç

 

05.05.2018 tarihinde oynanan ilk maçta ülkemizi temsil eden Kocaeli Barosu Brezilya'nın Panama takımı ile yaptığı ilk müsabaka da 0-0 berabere kaldı. 06.05.2018 tarihinde yapılacak maçta ise baromuz, Arjantin'in Calp takımı ile karşılaşacak.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ