KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Anne elinden çıkmış gibi
Anne elinden çıkmış gibi
Yaşam
13 Ağustos 2010 Cuma 14:47
  • 4466
  • 0

Anne elinden çıkmış gibi

Hani küçükken, okuldan eve dönünce bizi karşılayan, annemizin yaptığı kekin mis gibi kokusu vardır ya...

Hangimiz çocukluğumuzda, okuldan gelince binayı dolduran kek, kurabiye veya poaça kokusunun bizim evden gelmesini dilemedik; evimizin kapısına yaklaştıkça yoğunlaşan o mis gibi kokuyla sevinmedik; kurt gibi acıkmış karnımızla daha elimizi bile yıkamadan bir dilim anne kekini mideye indirmedik? O güzel günleri geri getiremesek de, Keyfi-i ikram Cafe&Restaurant`ta annemizin elinden çıkanlara benzeyen müthiş lezzetlerle kendimizi mutlu edebiliriz.
 

HERŞEY EV YAPIMI
İzmit`te 9 yıldır hizmet veren Keyf-i ikram, ev yemeklerinin en iyi şekilde hazırlandığı butik bir mekan. Bu küçücük dükkanı özel kılan şey satışa sunduğu kek, kurabiye, pasta, börek, mantı, salata gibi ürünlerin tamamen ev yapımı olması. Emine Levent ve Şakir Levent kardeşlerin sahibi olduğu Keyf-i ikram, zengin menüsü ve tadı damaklardan uzun süre silinmeyen, lezzetli ürünleriyle öğrenciler, çalışan hanımlar, fastfood yiyeceklerden sıkılanlar ve ev yapımı unlu mamülleri tercih eden herkes için uğrak yeri olmuş durumda.
 

GIDA MÜHENSİSİ VE EV HANIMI TECRÜBESİ
Keyf-i ikram, ilk yıllarda Şinitzel Cafe olarak fastfood ürünlerle yola çıkmış. Levent kardaşler daha sonra sağlık açısından uygun olmadığını düşündükleri bu konsepti, biraz da bu tarz mekanların çoğalmasından dolayı değiştirerek, ev yemekleri yapmaya başlamışlar. Gıda mühendisi olan Şakir Levent`in bilgileri ile ev hanımı Emine Levent`in engin mutfak tecrübesinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan leziz tatlar, Keyf-i ikram`ın İzmit`te kısa sürede tanınmasını ve tercih edilmesini sağlamış.
 

KALİTELİ, HİJYENİK VE DOĞAL
İşlerin iyi gitmesiyle daha da büyüyen Keyf-i İkram`ın, gıda mühendisi olan sahibi Şakir Levent, yiyeceklerin kaliteli ürünlerle hazırlanmasının çok önemli olduğunu söyleyerek şöyle devam ediyor: “Bir yiyeceğin tadının tam anlamıyla lezzetli olabilmesi için kaliteli ürünlerin kullanılması şart. Benim eğitimim ve ablamın tecrübesiyle, araştırarak ve deneme-yanılma yöntemini uygulayarak en uygun malzemeleri kullanıyoruz. Sebze ve meyvelerimizi halden mevsimine göre alıyor, ürünlerin hiçbirine katkı maddesi ya da renklendirici koymuyoruz. Kaliteli, hijyenik ve doğal malzemeler kullanıyoruz.”
 

GÜNLÜK ÜRÜNLER
Keyf-i ikram`da kullanılan tüm malzemeler itinayla seçiliyor ve ürünler günlük şekilde hazırlıyor. Malzemede hiçbir şekilde kısıtlamaya gidilmeyen, büyük bir özenle hazırlanan bu yiyecekler, özellikle anne yemeğini özleyen öğrenciler, ve öğle yemeğinde fast food tüketmek istemeyen, çalışan kesim tarafından tercih ediliyor. Hanımların altın günleri için  sipariş de alan Keyf-i ikram, çalışan bayanların misafirlerini ağırlamak için sık sık başvurduğu bir adres.
 

MÜDAVİMLERİ VAR
Bir ev hanımı, yiyeceklerini nasıl hazırlıyorsa, Keyf-i ikram`da da ürünler aynı titizlikle ve özenle hazırlanıyor. Farklı sunumlarla ve Keyf-i ikram`a özgü ufak püf noktalarıyla hazırlanan yiyecekler, her damak tadına hitap edecek çeşitlilikte. Bol çeşit, lezzetli ev yemekleri ve güler yüz birleşince, Keyf-i ikram`ın bir çok devamlı müşterisi olması kaçınılmaz oluyor. Müşterilerin en çok tercih ettiği yiyecekler ise çiğ börek, sarma, fellah köftesi, elmalı kurabiye ve tiramisu.
 

HERKESİ BEKLİYORUZ
Dükkanına olan talepten oldukça memnun olduklarını söyleyen Emine Levent “İşimizi gerçekten samimi bir şekilde yapıyoruz. Bu işe başlarken tecrübesizdik ama kısa zamanda tanındık, sevildik. Şimdi devamlı bizi tercih eden, buranın müdavimi olan müşterilerimiz var. Bu durum da bizleri oldukça sevindiriyor. Herkesi Keyf-i İkram`a bekliyoruz. Yaptığımız yiyecekler ve uygun fiyatlarımızla alanımızda iddalıyız” diyor.


Fiyatlar:

Salata: 10 - 12 TL
Pasta: 10 – 15 TL
Kurabiye: 13 TL/kg
Poğaça: 50 krş/tane
Börek: 1,5 TL /porsiyon
Mantı: 6 TL
Kek: 15 TL


İletişim

ADRES: Ömerağa mah. Salim Efendi sok. 2/A İzmit
Tel: 0262.325 42 44

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ