KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
‘O GECE’ birlikteyiz, unutmayacağız
‘O GECE’ birlikteyiz, unutmayacağız
Güncel
13 Ağustos 2010 Cuma 12:18
  • 1837
  • 3

‘O GECE’ birlikteyiz, unutmayacağız

Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos Marmara Depremi’ni 11. yıl dönümünde deprem şehitleri Kocaeli Fuarı’nda anacak

17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen ve büyük acılara sebep olan Marmara Depremi bir kez daha hatırlanacak. Büyükşehir Belediyesi 17 Ağustos Depremi`nin 11. yılında düzenlediği programla deprem felaketine dikkat çekecek. 16 Ağustos Pazartesi günü Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesi`nde saat 21.30`da başlayacak olan program 17 Ağustos Depremi`nin yaşandığı 03.02`ye kadar sürecek. Etkinlikte Kur`an-ı Kerim okunacak, Anadolu Ajansı Kocaeli Deprem Fotoğrafları Sergisi`yle o gece yaşanan acılar bir defa daha tekrarlanacak..
 

KUR`AN-KERİM ZİYAFETİ
Konya Sema Grubu`nun sema gösterisiyle devam edecek olan programda Ömer Göngeloğlu sohbetiyle gönüller huzur bulacak ve deprem şehitlerine dualar gönderilecek. Dursun Ali Erzincanlı`nın şiirleriyle katılacağı gecede Reha Yeprem deprem anılarını anlatacak. Deprem belgeselinin olacağı programda Mısırlı hafız Mahmud Tuhi, hafız Hüseyin Turkan ve Kahire Kuran Okuma Birincisi Alper Ramazan Kanderun Kur`an ziyafeti verecek. Program 03.02`de okunacak olan duanın ardından son bulacak.
 

STANDLAR KURULACAK
Öte yandan gündüz programında ise Yerel Deprem Kayıt Ağı Sismolojik İzleme Merkezi`ne bağlı 3 adet deprem istasyonunun açılışı gerçekleşecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında yapılacak olan programda TÜPRAŞ, TOSB ve KOSBAŞ`a yerleştirilen istasyonların sembolik açılışı yapılacak. 15, 16 ve 17 Ağustos tarihlerinde ise İzmit Yürüyüş Yolu`nda deprem bilgilendirme stantları kurulacak. Yaşanan büyük acının 11. yılında gerçekleştirilecek olan anma etkinliklerine tüm Kocaelililer davet ediliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ