KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir, İrfan Gün’ü çizmiş..!
Büyükşehir, İrfan Gün’ü çizmiş..!
Güncel
13 Temmuz 2010 Salı 11:18
  • 3316
  • 15

Büyükşehir, İrfan Gün’ü çizmiş..!

29 Mart yerel seçimlerinden sonra ilimizde pek çok değişiklik meydana geldi.

Bunların en önemlisi ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İSU`da çalışan 3 bine yakın işçinin üye oldukları Türk-İş`e bağlı Belediye-İş Sendikası`ndan ayrılıp Hak-İş`e bağlı Hizmet-İş Sendikası`na geçmesiydi.
Yüzlerce işçi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere belediye bürokratlarının inanılmaz baskısı sonucunda sendikalarından istifa ederek Hizmet-İş`e geçti.
Eğer başkan Karaosmanoğlu ve ekibi olmasaydı, Belediye-İş Sendikası`na bağlı işçileri hiçbir güç Hizmet-İş Sendikası`na geçiremezdi.
Bu gelişmelerden sonra üye sayısı birdenbire, hem de hiç emek sarfetmeden artan Hizmet-İş Sendikası ilimizde hemen ikinci bir şubeyi kurdu ve başına da İSU`da görev yapan İrfan Gün`ü getirdi.
Hizmet-İş Sendikası Genel Merkezi yapılacak ilk seçimlere kadar İrfan Gün`ü atamayla sendikaya başkan yaptı.
Yaptı yapmasına ama İrfan Gün bu süreç içinde belki acemiliğinden, belki bilerek, belki de bilmeyerek inanılmaz hatalar yaptı.
Büyükşehir Belediyesi ile hiç gereği yokken çatışmaya başladı. Oysa başında bulunduğu sendika Büyükşehir Belediyesi`nin desteğiyle yetki almıştı.
Bunu unuttu İrfan Gün.
Yetmedi, garip insanlarla beraber olarak Büyükşehir Belediyesi`ne cephe açtı. Yetmedi, Büyükşehir Belediyesi ile kavgaya tutuşan AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal`la ittifak yaptı.
Yetmedi, birilerinin gazına gelerek garip garip açıklamalar yaptı toplu sözleşme görüşmeleri esnasında.
Hal böyle olunca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İrfan Gün`ün üstünü çizdi.
Şimdi Hizmet-İş Sendikası`nın seçimleri var.
Fakat kulağımıza gelenlere göre Büyükşehir Belediyesi işçilere dolaylı olarak ‘İrfan Gün artık yok, kendinizi ona göre hazırlayın` mesajları gönderiyormuş.
Bu nedenle İrfan Gün`ün işi oldukça zor.
Zaten kendi mevcut yönetimi içinde bulunan Yusuf Türk aday olduğunu resmen açıkladı.
Sendika yönetiminin dışından da Cahit Ateş aday olduğunu açıkladı.
Ama bunun dışında da Lütfü Obuz`a aday olması için tabandan çok ciddi ve büyük bir baskının olduğu söyleniyor.
İşçiler arasında çok sevilen ve sayılan bir isim olan Lütfü Obuz`un tabandan gelen baskılardan sonra önümüzdeki günlerde görkemli bir kalabalıkla adaylığını açıklaması bekleniyor.
Sizin anlayacağınız Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU`da örgütlü bulunan Hizmet-İş Sendikası 2 No`lu Şube`de mevcut başkan İrfan Gün`ün işi zor.
Çünkü üstü çizilmiş, kalemi kırılmış durumda.
Bu nedenle başkan olması oldukça zor deniliyor. Sizin anlayacağınız Hizmet-İş Sendikası`nda delege seçimleri de zorlu geçecek, başkanlık yarışı da.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ