KOCAELİ 20° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3589 TL
  • 6.0765 TL
  • 6.8620 TL
Kocaeli Zirve
İzmit Belediyesinde görev değişimi
İzmit Belediyesinde görev değişimi
Spor
06 Temmuz 2018 Cuma 12:30

İzmit Belediyesinde görev değişimi

İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Kulübünün başkanı Erdoğan Şentürk yerel seçimlerde aday adayı olmak için görevini Muhammed Öztürk’e devretti

İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Kulübünün başkanı Erdoğan Şentürk görevini Muhammed Öztürk’e devretti. Devir teslim töreni Kültür Tepesi Kahve Aşkına Kafe’de gerçekleştirildi. Törenine kulüp yöneticileri Emre Ercanlı ve Necati Akkuzu katılım gösterdi. Erdoğan Şentürk, “Ben bu klubülü213’ten beri başkanlığını yapıyorum. Bu kulüpte çok dağınık bir yapı mevcuttu. Bir buçuk senede kulübümüzü toparladık. 15’te görevi bırakacağımı söylemiştim. Fakat belediye başkanımız bana basketbol projesi yapmak istediğini ve projenin başında benim olmamı istediğini söyledi. 15’te basketbol takımımızı kurarak ana branş olarak kabul ettik. İzmit Belediyespor’u birçok farklı branşta güzel noktalara taşıdık. 18’te süper lige çıkacağız diye açıklama yapmışız. Bu zor bir açıklamaydı. Güzel bir yönetim kurulumuz var. Beraber başardık bu işi” dedi.

 

Süper lige çıkınca işim bitecek demiştim

Şentürk başkanlığı belediye başkanlığı seçimlerinde aday olmak istediği için kulüp başkanlığını bıraktığını ifade etti. Şentürk, “Bizim normal şekilde çıkmak hakkımızdı aslında. Lig bittikten sonraki süreçte lige katılacağımız deklare edildi. Şu anda Süper ligdeyiz. Bu İzmit için büyük başarı. Bizimle beraber emek gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. Şehir bunu çok istedi. 27 Mayıs’ta mevcut kulübümüzü kongre sonucunda Muhammet Öztürk’e teslim ettim.  Gençlik Kulübümüzü de Muhammet Öztürk’e teslim ettim. Takım süper lige çıktığında benim işim bitecek demiştim.

 

Basketbol takımı Süper ligde büyük emeği var

Muhammed Öztürk, “Başkanımıza teşekkür ediyorum. İzmit Belediyespor Basketbol takımı Süper ligdeyse kendisinin büyük emeği var. Bu süreç içerisinde bir kuruş dahi talep etmeden, hatta cebinden para harcayarak bu işi yaptı. Gönüllük olmadan bu başarı zaten ortaya çıkmazdı. Yeni yönetimimizi oluşturduk. Daha önceki yönetimden birkaç arkadaşımızı yeni yönetime dahil ettik. Arkadaşlarımızın çoğu belediyede bürokrat olarak çalışan arkadaşlar. İzmit Belediyesi sosyal belediyecilik anlamında Türkiye’ye model olan bir belediyedir. İlklere imza atan bir belediyeyiz. İzmit’te spora destek vermeye çalışıyoruz. Şehrimizin sporuna değer katmaya çalışıyoruz. Kocaeli’de birkaç yıl sonra gençlerin Türkiye’de derece yapacağını düşünüyorum. Tüm belediyeler spora ciddi destek veriyor. Hedefimiz şehrimizdeki gençlerin potansiyelini ortaya çıkarmaktır” dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Halı Yıkama
Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
KKG
Volka Proje
Akkurt İnşaat
Evdiz
Körfez Center AVM
Körfezin Sütçüsü
Kumpir
Bekiroğlu