KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Efe Tur’a neler oluyor?
Efe Tur’a neler oluyor?
Güncel
03 Ağustos 2010 Salı 17:56
  • 10136
  • 50

Efe Tur’a neler oluyor?

Başta İzmit-İstanbul olmak üzere ilimizden pek çok yere her gün binlerce kişi otobüsle yolculuk yapar.

Özellikle de İzmit-İstanbul arasında her gün yaklaşık 10-15 bin kişi sürekli olarak otobüslerle taşınır.
Bu nedenle ilimizdeki pek çok kişi İzmit-İstanbul arasında yolcu taşımak için firma kurmuştur. Bunların en ünlüleri ise rahmetli Mehmet Sadık Efe tarafından kurulan Efe Tur firmasıdır.
Efe Tur bugün ilimizin en tanınmış yolcu taşıma firmalarından biridir ve aynı zamanda marka olmuş bir firmadır.
Amma..!
Gelin görün ki bir zamanlar özellikle de Kocaeli`de hemen hemen herkesin sahip çıktığı, gururla bahsettiği Efe Tur özellikle son zamanlarda inanılmaz kötü yönetiliyor.
Daha doğrusu Efe Tur`a bir şeyler oluyor bu günlerde. Hemen hemen her gün ilimizdeki bir gazetede ya da başka bir yayın kurumunda Efe Tur için olumsuz bir haber var. Çünkü vatandaş Efe Tur`dan inanılmaz şikayetçi.
Tam bir başıbozukluk, tam bir yönetim zafiyeti var Efe Tur`da. Bir zamanların en saygın, en güvenilir firmalarından biri olan Efe Tur şimdi her gün şikayet edilen, Kocaelililer`e çile çektiren bir kurum haline geldi.
Efe Tur`un sahipleri hiç vakit geçirmeden bir an önce bu olaya el atmalı ve bu kurumdaki başıbozukluğa bir son vermelidir.
Yoksa Efe Tur`u kuran rahmetli Mehmet Sadık Efe`nin kemikleri sızlıyor.
Şimdi ise bir günde Efe Tur`la ilgili gelen iki şikayeti sizlere aktaracağız. Dileriz bunları da Efe Tur yöneticileri okur.
******
01.08.2010 saat 22.30`da terminalden Fethiye'ye kalkacak olan 48 No`lu 41 PS 948 plakalı Efe Tur hiçbir açıklama yapmadan 23.00'e kadar içerisi dolu hareket etmedi. Dışarıda ailem içeride biz soru soruyoruz yüzümüze bakıp cevap veren yok. Yolcu bekliyormuş. Diğer illerde zil çaldı mı otobüsler çıkış yapar yolcu beklemez. Hadi 5-10 dakika opsiyon olabilir, ama yarım saat, 40 dakika 45-50 yolcu mağdur edilemez hem de hiçbir açıklama yapılmadan. Üstelik yolda sudan başka bir şey ikram edilmemiş ve her petrole girerek halk otobüsü gibi yolcu almıştır. Muavin kendisi kekleri kolaları müşterilerin gözü önünde yemiştir. Çok lakayıt, sorumsuz ve küstahlar. Şoför Fethiye levhasını geçip tekrar geri döndü sanki ilk defa sefere çıkıyor üstelik bavulları yolcular kendileri aldı, ilgilenen yok. Sanki bedava taşıyorlar. Çok ayıp bir daha Efe Tur`la asla yolculuk yapmam. Yetkili kimse de yok çıkıp cevap versin. Verdikleri telefonlar çalıyor, kimse açmıyor ya da sürekli meşgul... İnsanlar paralarıyla rezil oluyor ya...
*******
Dün saat 21.00`de İstanbul`dan İzmit`e gelmek için Efe Tur`dan bilet aldım otobüsü beklemeye başladık ama bir terslik vardı. 5 dakika geçmesine rağmen otobüs peronda yoktu. Biraz bekledikten sonra bir otobüs yanaştı bindik otobüse tam 45 kişi otobüs full yine bir gariplik otobüs kalkmıyor. 15 dakika geçti, ama ne gelen var ne giden. Homurtular başladı, 20 dakika geçti, indik birkaç kişi ofisine gittik, Efe Tur`un gişe memuruna durumu anlattık. Bize yukarıda yönetici olduğunu ona gitmemizi söyledi. Bütün kapıları açtık baktık ama yöneticiler kaybolmuştu. Sorunu öğrenmeye çalıştık. Şoför bulamadıklarını söylediler. Asıl seferi olan otobüs arızalanınca başka hurda bir otobüs getirmişler, ama şoförü yok otobüsün. Daha da vahimi otobüs o kadar hurda ki kaloriferleri yanıyor. Ne yaptıysak söndürtemedik kaloriferini otobüsün. 40 derece sıcakta bebeklerle beraber yazın ortasında ağlaşa ağlaşa tam yarım saat gecikmeyle hareket ettik. İnsanlar biran önce evine ulaşmak için Efe Tur`u tercih ediyor ama Efe Tur her seferinde çıldırtıyor. Artık tek duamız Efe Tur`un da Asya Tur`un akibetine uğraması. En kısa zamanda olursa seviniriz.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ