KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Selçuk da artık okula gidebilecek
Selçuk da artık okula gidebilecek
Güncel
09 Ağustos 2010 Pazartesi 13:15
  • 1244
  • 0

Selçuk da artık okula gidebilecek

Doğuştan eklem rahatsızlığı olan 5 yaşındaki Selçuk, Çayırova Belediyesi tarafından tedavi ettirilecek

Çayırova`daki referandum çalışmaları sırasında Engelli Aileleri Derneği`ni ziyaret eden Çevre ve Orman eski Bakanı, AKP Kocaeli Milletvekili Osman Pepe, burada karşılaştığı Selçuk Açık`a yardım elini uzattı. Dizlerindeki eklem sorunu nedeniyle bacaklarını kıramayan küçük Selçuk maddi imkânsızlıklardan dolayı ameliyat olamıyordu.
 

İKİ YIL SONRA
Pepe, Çayırova Belediyesi`nin bu konuda yardımcı olacağını ve Selçuk`un durumunun düzeleceğini söyledi. Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş`ın ameliyat için her türlü yardımı yapacağını kaydeden Pepe, aileyi teselli etti. Henüz 5 yaşında olan Selçuk Açık geçireceği ameliyatın ardından iki yıl sonra sağlıklı bir şekilde okula gidebilecek.  
 

DÜŞÜNSEL ENGEL
Dernekte referandumla ilgili konuşan Osman Pepe, yeni anayasanın kadınlara ve engellilere tanıdığı haklardan bahsetti. En büyük engelin düşünsel ve fikirsel engel olduğunu söyleyen Pepe, “Fiziksel engel günümüz teknolojisiyle ve imkânlarıyla kısmen de olsa giderilebiliyor, ama düşünsel engel ilerlemenin, gelişmenin önündeki en büyük engel olarak karşımıza çıkıyor” dedi.  

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ