KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kırbaş BAL’ın tadına ilk Burgaz’da baktı
Kırbaş BAL’ın tadına ilk Burgaz’da baktı
Spor
09 Ekim 2018 Salı 11:08
  • 3222
  • 0

Kırbaş BAL’ın tadına ilk Burgaz’da baktı

BAL 11’nci Grup’ta Kırklareli İstasyonspor – Uzunköprüspor maçının hakem dörtlüsü bizimkilerden oluştu. O kareden Mustafa Kırbaş bu ligdeki ilk deneyimini Lüleburgaz’da bayrak sallayarak yaşadı

Kocaeli’de hakemliğin yükselişi sürüyor. Üstelik VAR uygulamasının henüz her lige yerleşmemesine karşın ilimiz hakemlerinin yönettikleri maçlarda gözlemci raporlarına da yansıyan sonuca ve skora tesir etmekten çok uzak hata oranları, yollarını açıyor. Geçtiğimiz hafta sonu BAL 11’nci Grup’ta Lüleburgaz’da oynanan Kırklareli İstasyonspor – Uzunköprüspor maçının hakem dörtlüsü ikisi İzmit ikisi Gebze’den olmak üzere bizimkilerden oluştu.

İki İzmitli iki Gebzeli

Maçı İzmitli hakem İlayda Nihal Çetiner yönetti. Birinci yardımcılığı yine İzmitli, Okan Ural yaptı. İkinci yardımcı hakemliği Gebzeli Mustafa Kırbaş, dördüncü hakemliği yine Gebze eşrafından Metin Ataş üstlendi. Bu dörtlü arasında en farklı heyecanı ise şüphesiz Mustafa Kırbaş yaşadı. Kırbaş; Bölgesel Amatör Lig’de ilk bayrağı bu maçta, Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde salladı.

Yerel basınlarında olumsuz haber yorum yok

Lüleburgaz 8 Kasım Stadı’nda oynanan maçı bir zamanlar 2’nci Lig’de de mücadele eden, 2016-2017 sezonunda da BAL’da Gebzespor ile aynı grupta yer alan Edirne temsilcisi Uzunköprüspor kazandı. Konuk ekibin gollerini 5’te Yunus, 54’te Oğuzhan kaydetti. Maçın ardından ise gerek Lüleburgaz ve Uzunköprü ilçelerindeki, Kırklareli ve Edirne illerindeki yerel basında maçı yöneten hakemlerimize yönelik olumsuz bir haber, yorum tespit edilmedi. Bu da ilimiz temsilcilerinin iyi bir yönetim sergilediğinin göstergesi olarak dikkat çekti.

Çetiner üç haftadır boş geçmiyor

BAL hakemi İlayda Nihal Çetiner yeni sezonunda üçüncü kez sahaya çıktı. 23 Eylül’de İstanbul’da Beşyüzevlerspor – Yeşil Bursaspor arasında oynanan ve ev sahibinin 3-0 kazandığı BAL maçını yönetti. 30 Eylül’de ise bu ligde çeşitli sezonlar ilimiz temsilcilerinin de rakipleri olan Modafenspor – Çerkezköy 1911 Doğanspor maçında dördüncü hakemlik yaptı. İstanbul ve Tekirdağ temsilcilerinin karşılaştığı İstanbul Alemdağ’da, Çekmeköy Stadı’nda oynanan maçı ev sahibi; kolej takımı Modafen 1-0 kazandı. Geçen sezonu da başarıyla geride bırakıp yeni sezonda ilk üç haftayı boş geçirmeyen Çetiner sürdürülebilir yükselen grafiğiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Okan Erol, BAL hakemliğine doğru…

BAL yardımcı hakemi Okan Erol geçtiğimiz hafta sonu oynanan İstasyonspor – Uzunköpspor maçında birinci yan hakem olarak görev yaptı. Bu sezon 23 Eylül’de Ankara’da Ankara DSİ Spor – 1926 Polatlı Belediyespor arasında oynanan ve konuk ekibin 3-0 kazandığı Ankara derbisinde de yine birinci yan hakemdi. Geçtiğimiz sezonu da başarıyla geride bırakan, mesleği insan kaynakları uzmanlığı olan genç hakemimizin önümüzdeki sezon BAL hakemliğine terfi edeceğine mutlak gözüyle bakılıyor.

BAL’daki ilk sınavından alnının akıyla çıktı

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig yardımcı hakemliğine terfi eden ve Lüleburgaz’da çıktığı ilk maçında ikinci yardımcı hakemliği üstlenen Mustafa Kırbaş hiç zorlanmadı. Bu sezona 17 Eylül’de Balıkesir’de Balıkesir Baltok – Ümraniyespor arasında oynanan ve 2-2’lik eşitlikle sonuçlanan U21 Ligi’nde ikinci yardımcı hakemlikle giriş yapan Kırbaş, heyecanla beklediği ilk BAL görevinde de, ilk sınavını başarıyla verdi.

Metin Ataş, 3. Lig hakemliğine göz kırpıyor

Aynı maçta dördüncü hakem olarak görev yapan bölgesel hakem Metin Ataş yeni sezonu Ankara’da açtı. 23 Eylül’de Ankara’da Ankara DSİ Spor – 1926 Polatlı Belediyespor arasında oynanan ve konuk ekibin 3-0 kazandığı maçı yönetti. O maçta Okan Erol da birinci yardımcı hakemlik yapmıştı. İkili bu sezon ikinci defa aynı maçta görev üstlenmiş oldu. 7 Eylül’de yine Ankara’da bu sefer Ankara Adliyespor ile Cizrespor arasında oynanan ve ev sahibinin 3-0 kazandı 3. Lig maçında dördüncü hakemlik yapan Ataş geçtiğimiz hafta da Lüleburgaz’da dördüncü hakemliği üstlendi. Ataş’ın önümüzdeki sezon veya sezonlarda 3. Lig hakemliğine doğru yolculuğu sürüyor.

DİĞER HABERLER

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin Kocaeli’nin dört bir yanında sporun tabana yayılması hedefiyle 2012 yılında başlattığı Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin bu yılki kış spor okulları sona eriyor. İlkokul ve ortaokul çağındaki çocuklara hizmet veren Ücretsiz Spor Okulları’nda 117 tesiste kesintisiz spor hizmeti veriliyor. Bu hizmetlerin başında ise yaz ve kış spor okulları geliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ