KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7104 TL
  • 6.4300 TL
  • 7.1609 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelispor'dan Sancaklı açıklaması!
Kocaelispor'dan Sancaklı açıklaması!
Spor
15 Haziran 2019 Cumartesi 12:34
  • 1208
  • 0

Kocaelispor'dan Sancaklı açıklaması!

Dün kongresini gerçekleştiren Kocaelispor'da Saffet Sancaklı'nın takımdan icra yoluyla aldığı on binlerce lira faaliyet raporunda yer aldı. Takımın yeni yönetimi konuyla ilgili bir açıklama yaparak, ödemeler TFF'nin yapdığını, bugüne kadar 1 milyon lira ödendiğini duyurdu.

Kocaelispor Mali ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurulunda açıklanan faaliyet raporunda, “Saffet Sancaklı” icra dosyası diye bir borç açıklaması yer almıştı.  Raporda yer alan giderlere göre MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı Kocaelispor’u icraya vererek kulüpten 574 bin 255 lira aldığı, Sancaklı’ya bu ay 276 bin 788 lira daha ödeme yapılacağı ifade edilmişti.  Tepkilere neden olan bu ödemeler sonrasında kulüpten bir açıklama yapıldı.

Açıklamada borcun Sefa Sirmen döneminden kalma yazılan bir çek nedeniyle açılan icra dosyası olduğu ifade edildi.  Eski Kocaelispor yönetimi kon ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama şöyle; “Bugün yapmış olduğumuz Genel Kurul Faaliyet Raporunda yer alan Gelir Gider Tablosu’nun Giderler Kısmında 2003 Yılı İcra Ödemeleri kaleminde yer alan “Saffet Sancaklı” icra dosyası, Sefa Sirmen döneminde Aziz Yıldırım’dan borç alınan 1,5 Milyon Amerikan Doları karşılığı verilen çek nedeniyle açılmış olan icra dosyasıdır. Dosyaya 2017-2018-2019 yıllarında bugüne kadar toplam 1.005.735₺ TFF tarafından ödenmiş olup, Kulübümüzün Aziz Yıldırım’a olan borcu devam etmektedir. Ortaya çıkan yanlış anlama nedeniyle, bu açıklamanın yapılaması gereği doğmuştur. Tüm tablolar ilgili, anlaşılamayan konuları tarafıma sorabilirsiniz."

DİĞER HABERLER

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin Kocaeli’nin dört bir yanında sporun tabana yayılması hedefiyle 2012 yılında başlattığı Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin bu yılki kış spor okulları sona eriyor. İlkokul ve ortaokul çağındaki çocuklara hizmet veren Ücretsiz Spor Okulları’nda 117 tesiste kesintisiz spor hizmeti veriliyor. Bu hizmetlerin başında ise yaz ve kış spor okulları geliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ