KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
O maratona ekonomik kriz engeli
O maratona ekonomik kriz engeli
Spor
10 Eylül 2018 Pazartesi 14:49
  • 3135
  • 0

O maratona ekonomik kriz engeli

14 Ekim’de yapılması planlanan Uluslararası Darıca Yarı Maratonu, ekonomik kriz nedeniyle ileri bir tarihe alındı.

Teras Kafe Restoranda düzenlenen ve Belediye başkan yardımcılarının da yer aldığı toplantıda konuşan Karabacak, ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Türkiye’de yaşanan ekonomik dalgalanmalara değinen Başkan Karabacak, “Son zamanlarda ülkemizdeki ekonomik kriz inanıyoruz ki halkımızın da desteği ile en kısa zamanda aşılacaktır. Bizlerde yerel yönetimler olarak bu konuda adımlar atıyoruz” dedi. Ö

 

 

Önceliklerinin halkın genel ihtiyaçlarını karşılamak ve çözmek olduğunu ifade eden Karabacak, “Tasarruf tedbirleri çerçevesinde 14 Ekim 2018 tarihinde yapmayı planladığımız Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nu ileri bir tarihe erteledik. Böyle bir ortamda sosyal ve kültürel etkinliklere bir süre ara vereceğiz. Bunun yanı sıra birim müdürlerimizin kendi istekleriyle kullandığı araçları garajlara çektik, kiralık olanları iade edeceğiz, Müdürlerimiz kendi imkanlarını seferber ediyor buradan da onlara teşekkür ediyorum. Belediye olarak harcamalarımızda da tasarrufa gidiyoruz. Özellikle bütün alımlarda yerli malı şartını getiriyoruz, ekonomimize ne kadar katkı sağlayabilirsek o kadar iyi bir iş yapmış oluruz. Bu tasarruflardan yüzde 30-35’lik katkı sağlayacağımıza inanıyorum” diye konuştu. Belediye olarak halka verdikleri sözleri yerine getirmeye devam ettiklerini vurgulayan Başkan Karabacak, “Yapımları tamamlanan ve yakında 3 ayrı noktada hizmete açacağımız Mahalle konaklarımızın ilkini Bağlarbaşı Mahallesi’nde 17 Eylül 2018’de, ikincisini K. Karabekir Mahallesi’nde 24 Eylül’de ve üçüncüsünü de 1 Ekim 2018 tarihinde hizmete açacağız. Aynı şekilde restorasyonu tamamlanan Halk Kıraathanesi olarak hizmete açacağımız İskoliye Mektebi, Emek Mahallesi’nde hizmete açacağımız Botanik Park, Sırasöğütler Mahallesi’nde yapımı devam eden ve yıl sonu hizmete açacağımız Çocuk Trafik Eğitim Parkı, yine önümüzdeki yaz aylarında halkımızın hizmetine açacağımız Bayramoğlu Balyanoz Koyu Projesi ve son olarak geçtiğimiz haftalarda temellerini attığımız ve yıl sonuna kadar tamamlamayı planladığımız Kapalı Pazar Yeri’nde çalışmalar devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

DİĞER HABERLER

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin Kocaeli’nin dört bir yanında sporun tabana yayılması hedefiyle 2012 yılında başlattığı Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin bu yılki kış spor okulları sona eriyor. İlkokul ve ortaokul çağındaki çocuklara hizmet veren Ücretsiz Spor Okulları’nda 117 tesiste kesintisiz spor hizmeti veriliyor. Bu hizmetlerin başında ise yaz ve kış spor okulları geliyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ