KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Ön eleme için ilk bilet sahibini buldu
Ön eleme için ilk bilet sahibini buldu
Spor
Aktan Uslu
08 Ekim 2018 Pazartesi 11:03
  • 4311
  • 0

Ön eleme için ilk bilet sahibini buldu

BMİS Gebze Şubesi’nin Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası’nda grup maçlarına bu hafta devam edilecek. Ön elemelere, 16’ya kalacak ilk takım belli oldu. Sarkuysan grubunda ilk ikiye kalmayı garantiledi

DİSK Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği, Dostluk ve Kardeşlik diye adlandırdığı futbol turnuvasının bir yenisi geçtiğimiz hafta içi başlamıştı. Hafta içi günleri oynanan toplam 16 maçta ağlar 135 kere sarsıldı. İki maç berabere tamamlandı, sadece bir maçta gol kaydedilemedi.

İlk 16 maçın istatistiği

Turnuvada bugüne kadar oynanan ilk 16 maçta tam 135 gol atıldı. En farklı skoru Kürüm Demir’i 15-0 yenen Sarkuysan edindi. Bugüne kadar sadece iki maç berabere bitti.Dostel ile Bosal arasındaki mücadele nefesleri kesti. Taraflar birer puanı 4-4’lük skorla paylaştı.

Kalecilerin maçı golsüz bitti

Cavo ile Kroman arasındaki “kalecilerin” maçı golsüz berabere sona erdi ancak buna rağmen ilk 11 maçtaki maç başı gol ortalaması, yine 9’da seyretti. Kayda değer bir gol oranı düşümü yaşanmadı.İlk 11 maçtaki gol ortalaması 9.1 idi. Cavo – Kroman maçından ötürü 9’a indi.

Bilindiği üzere gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar ilk 16’ya kalacak ve çeyrek finale kalma mücadelesi verecek. Altı gruplu turnuvada gruplarında üçüncü sırayı alan toplam altı takımdan en iyi puan ve averaja sahip dört takım daha, birinci tur eleme maçlarına kalabilecek.

Sarkuysan ön elemeye adını yazdırdı

Bugüne kadar oynanan maçlar dahilinde sadece iki grupta ikinci maçlar geride kaldı ve o gruplarda ilk ikiye kalacak takımlar yüzünü göstermeye başladı. E Grubu’nda Sarkuysan ilk ikiyi garantiledi. Grup liderliği de son maçını grup sonuncusu SchneiderSamandıra ile oynayacağı için kesine yakın. Bu grupta ilk ikiye kalacak ikinci takımı üçer puana sahip Legrand ile Kürüm Demir arasında oynanacak maç belirleyecek. Averajdan ötürü Legrand’a beraberlik de yetecek. Kağıt üzerindeki favori de yine Legrand.

Ölüm Grubu’nda ilk ikinin üç talibi var

Turnuvanın futbol tabiriyle “ölüm grubu” veya “ölüm gruplarından” biri F Grubu. İlk iki için Kroman, Cavo ve Fontana çekişiyor. 4 puanlı Kroman ile 3 puanlı Fontana arasındaki maç çok çekişmeli geçecek. Üstelik atılacak veya yenilecek bir gol dahi kıymete binecek. Son haftaya en rahat giren takım 4 puanlı Cavo. Grubun puansız ekibi Armetal karşısında mutlak favori gözüküyor ama futbol da her tür sürprize gebe. Öte yandan bu grubu üçüncü sırada tamamlayan takımın, “En iyi üçler” kotasından ilk 16’ya kalmasına da yüksek olasılık veriliyor otoriterlerce.

Hafta boyu heyecan hafta sonu tatil

17.00 ve 18.00 saatlerinde başlayan maç  programına göre turnuvada bugün B Grubu’nda Aperam – HT Solar, C Grubu’nda Bosal – Arfesan, D Grubu’nda  GrudAlstom – Schnieder Enerji maçları ile devam edilecek. Hafta içi beş gün boyunca oynanacak maçlar, hafta sonu arasının ardından 16 Ekim’de grup maçları tamamlanacak.

 

Bugüne kadar oynanan 16 maçta şu skorlar edinildi:

 

Waitman – SarkuysanBemka: 1 – 11, Makine Takım – HT Solar: 3 – 2, ZF Sachs – Aperam: 14 – 0, Arpek – Arfesan: 0 – 11, Dostel – Bosal: 4 – 4, Yücel Boru – Schnieder Enerji: 5 – 3, Federal – GrudAlstom: 0 - 5                                                                                           ,

Legrand – SchniederSamandıra: 8 – 2, Sarkuysan – Kürüm Demir: 15 – 0, Cavo – Fontana: 3 – 1, Kroman – Armetal: 6 – 2, Çayırova Boru – Cengiz Makine: 1 – 6, SchniederSamandıra – Kürüm Demir: 4 – 7, Sarkuysan – Legrand: 5 – 3,Fontana – Armetal: 6 – 3. Cavo – Kroman: 0 - 0

 

Turnuvada ilk gün oynanan üç maçın tablosu, gruplar, bugüne kadar oynanan tüm maçların sonuçları ve diğer maçlar şöyle:

 

A GRUBU

Takımlar: Çayırova Boru, Cengiz Makine, Waitman, SarkuysanBemka

Waitman – SarkuysanBemka: 1 - 11

Çayırova Boru – Cengiz Makine: 1 - 6

SarkuysanBemka – Çayırova Boru:

Cengiz Makine – Waitman:

Waitman – Çayırova Boru:

SarkuysanBemka – Cengiz Makine:

 

B GRUBU

Takımlar: ZF Sachs, Aperam, Makine Takım, HT Solar

Makine Takım – HT Solar: 3 - 2

ZF Sachs – Aperam: 14 – 0

HT Solar – ZF Sachs:

Aperam – Makine Takım:

Makine Takım – ZF Sachs:

HT Solar – Aperam:

 

C GRUBU

Takımlar: Dostel, Bosal, Arpek, Arfesan:

Arpek Enjeksiyon – Arfesan Arkan: 0 - 11

Dostel Makina – Bosal Metal: 4 - 4

Bosal Metal – Arpek Enjeksiyon:

Arfesan Arkan – Dostel Makina:

Dostel Makina – Arpek Enjeksiyon:

Bosal Metal – Arfesan Arkan:

 

D GRUBU

Takımlar: Yücel Boru, Schnieder Enerji, Federal, GrudAlstom

Yücel Boru – Schnieder Enerji: 5 - 3

FederalMogul – GrudAlstom: 0 - 5

GrudAlstom – Yücel Boru:

Schnieder Enerji – FederalMogul:

GrudAlstom – Schnieder Enerji:

FederalMogul – Yücel Boru:

 

E GRUBU

Takımlar: Sarkuysan, Kürüm Demir, Legrand, SchniederSamandıra

Legrand – SchniederSamandıra: 8 - 2

Sarkuysan – Kürüm Demir: 15 – 0

SchniederSamandıra – Kürüm Demir: 4 – 7

Sarkuysan – Legrand: 5 – 3

Kürüm Demir – Legrand:

SchniederSamandıra – Sarkuysan:

 

F GRUBU

Takımlar: Kroman, Armetal, Cavo, Fontana

Cavo – Fontana: 3 - 1

Kroman – Armetal: 6 – 2

Fontana – Armetal: 6 – 3

Cavo – Kroman: 0 - 0

Fontana – Kroman:

Armetal – Cavo:

DİĞER HABERLER

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin Kocaeli’nin dört bir yanında sporun tabana yayılması hedefiyle 2012 yılında başlattığı Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin bu yılki kış spor okulları sona eriyor. İlkokul ve ortaokul çağındaki çocuklara hizmet veren Ücretsiz Spor Okulları’nda 117 tesiste kesintisiz spor hizmeti veriliyor. Bu hizmetlerin başında ise yaz ve kış spor okulları geliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ