KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6971 TL
  • 6.3709 TL
  • 7.0927 TL
Kocaeli Zirve
Şampiyon Taşdeğirmen
Şampiyon Taşdeğirmen
Spor
Aktan Uslu
06 Mayıs 2019 Pazartesi 12:09
  • 1272
  • 0

Şampiyon Taşdeğirmen

Serhat İlleri Futbol Turnuvası’nda şampiyonluğu final maçında Filizli Köyü’ne 2-1 mağlup eden Taşdeğirmen Köyü edindi

Serhat İlleri Futbol Turnuvası’nın ikincisinde şampiyonluk ipini Taşdeğirmen göğüsledi. Çayırova Akse Mahallesi’ndeki Serçe Spor Halı Saha Tesisleri’nde gerçekleşen turnuvanın nefesleri kesen final maçında rakibi Filizli’yi 2-1 mağlup eden Taşdeğirmen kupanın sahibi oldu. Filizli Köyü turnuvada ikinciliği edindi. Üçüncülük kupasını ise Akkiraz edindi. Şampiyonluk maçı öncesi oynanan üçüncülük dördüncülük maçında Akkiraz sahadan 6-3 galip ayrılırken Sevimli Köyü de turnuvayı dördüncü sırada tamamladı.

Turnuvada final maçının ardından kupa töreni gerçekleşti. Taşdeğirmen Köyü Derneği Başkanı Hınıs Kaçakçı ile Akkiraz Köyü Derneği eski Başkanı Soner Akçay öncülüğündeki komite tarafından organize edilen turnuvada mücadele eden tüm takımlar ile turnuvada emeği geçen tüm kişiler plaketle onurlandırıldı. Kaçakçı ve Akçay ile birlikte İş adamı Oğuz Sözbir, turnuva boyunca sağlık hizmeti veren HospitalPark Hastanesi’nden Fatih Şimşek, hakem Bedrettin Şimşek, Bahri Yaşar ile gazeteci Aktan Uslu’ya da plaketle verildi. Taşdeğirmen’in kalecisi Oğuzhan takımının şampiyonluğu edinmesinde büyük pay sahibi olurken turnuvanın ve final maçının da oyuncusu seçildi. KAI Gebze Başkanı Metin Baytöre’nin de katıldığı kupa töreni esnasında günün anısına bol bol fotoğraf çektirildi.

 

DİĞER HABERLER

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin Kocaeli’nin dört bir yanında sporun tabana yayılması hedefiyle 2012 yılında başlattığı Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin bu yılki kış spor okulları sona eriyor. İlkokul ve ortaokul çağındaki çocuklara hizmet veren Ücretsiz Spor Okulları’nda 117 tesiste kesintisiz spor hizmeti veriliyor. Bu hizmetlerin başında ise yaz ve kış spor okulları geliyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ