KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Haydi Çocuklar Janjan Toys’a
Haydi Çocuklar Janjan Toys’a
Yaşam
17 Temmuz 2010 Cumartesi 19:17
  • 8736
  • 6

Haydi Çocuklar Janjan Toys’a

Çocukların sokaklarda birdirbir, misket, saklambaç oynadığı günler çok uzaklarda kaldı.

Çelik çomağın, topacın ne olduğu bilen çocukların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Çoğu çocuk bilgisayar başında vakit geçirmeyi her türlü oyuna tercih etse; bez bebekler, çemberler çoktan çaptan düşmüş olsa da, yeni nesil oyuncaklar o kadar renkli ve cazip ki onlara ‘Hayır` demeleri de imkansız.


ÇOCUK OLMAK VARMIŞ

Tahta arabaların, kağıt bebeklerin yerini modern ve elektronik oyuncaklar alınca eski zaman oyuncak dükkanlarının da çağ atlaması kaçınılmaz oldu. Otuz sene öncesinin küçücük, rafları tıkış tıkış plastik oyuncaklarla dolu oyuncakçıları, yerini büyük alanlara kurulmuş, ferah ve modern dükkanlara bıraktı. Bu dükkanlar hem içindeki oyuncak çeşitleri hem de her kesime hitap eden fiyatlarıyla öyle cazip ki, çocuklarına oyuncak seçmeye gelen anne-babalar, ‘`Bu devirde çocuk olmak varmış` demekten kendini alamıyor.


ÇEŞİT ÇEŞİT OYUNCAK

Janjan Toys da, mağazadan içeriye giren büyük-küçük herkesin kendini kaybettiği, bu yeni nesil oyuncakçılardan biri ve çocukların hayal dünyasına hitap ettiği gibi büyükleri de cezbedecek oyuncaklarla dolu. Dev peluş oyuncaklar, birbirinden faklı özelliklere sahip arabalar, her yaşa uygun bisikletler, yaratıcı ve geliştirici legolar, kız çocukların tutkunu olduğu bebeklerle Janjan Toys`da arayıp da bulamayacağınız oyuncak yok gibi.


PELUŞLAR VE ARABALAR

Her boyda oyuncağın bulunduğu peluş oyuncak reyonunda sizi karşılayan ayıcıklar, büyük civcivler, ördekler, ateş böcekleri, TV karakterleri, tavşanlar ve  köpekler öyle sevimli ki, onlara karşı koymak imkansız. Her devirde çocukların en iyi arkadaşı olan peluş oyuncaklar 5 TL ila 120 TL arasında değişen fiyatlarıyla her keseye hitap ediyor. Ayrıca, bütün erkek çocuklarının hayali olan akülü arabalar da, her çeşit ve rengiyle, sahiplerini bekliyor. Mağazanın en pahalı oyuncağı, 480 TL değerindeki kırmızı akülü araba.


BEBEKLER DE DÜŞÜNÜLMÜŞ

Janjan Toys, sadece oyuncağa değil, bebek sahibi olan ailelerin birçok ihtiyacını karşılayabilecek ürünlere de yer vermiş. Mağazada bebeklerin konforu ve güvenliği için rahat bebek arabaları ve yürüteçlerin yanı sıra, hareketli bebekler için oyun havuzu da mevcut. Mağazada bebeklerin zeka ve yaratıcılıklarının gelişmesine yardımcı olan tahta yap-boz ve peluş oyuncaklara da rastlamak mümkün.


HAVUZ VE DENİZ MALZEMELERİ

Janjan Toys yaz sezonuyla birlikte havuz ve deniz keyfi yapacak olan çocukları da düşünmüş. Her boyda şişme havuz, çocukların kumlarda hayal güçlerini kullanarak inşa edecekleri dev kuleler için kova-kürek setleri, kolluk, simit, deniz gözlüğü ve palet çeşitleriyle tatile çıkacak miniklere sınırsız alternatif sunan Janjan Toys, seyahate çıkacak ailelerin sıkça uğradığı bir dükkan.


10 YENİ MAĞAZA YOLDA

Janjan Toys`un sahibi olan Yıldıray Kazanç baba mesleği olan oyuncakçılığa ilk olarak İstanbul Eminönü`nde başlamış. Hala hizmet vermekte olan Eminönü mağazasından sonra İzmit`te de bir şube açmaya karar vererek, yeni dükkanını Bekirpaşa`da hayata geçiren Yıldıray Bey, hedeflerinin büyük olduğunu ve Janjan Toys markasını daha da büyüterek, Marmara Bölgesi`nde 10 mağaza daha açmayı planladığını söylüyor.


BÜYÜK PLANLARIMIZ VAR

Türkiye`deki oyuncakçılık sektöründe, en genç işletme sahibi olduğunu belirten Kazanç, ürünlerini Gölcük, Karamürsel, Yalova, Bursa, Adapazarı ve Batı Karadeniz bölgesine kadar ulaştırdıklarını ifade ederek “Biz Janjan Toys olarak, bölgenin en büyük oyuncak toptancısıyız. 13 sene önce İstanbul`da başladığımız oyuncakcılık mesleğine 2005`de İzmit`te açtığımız şubemizle devam ettik. Bundan sonra da büyük planlarımız var`` diyor. Janjan Toys`da bilinçli hareket ettiklerini ifade eden Yıldıray Kazanç, mağazalarından alış veriş yapan anne-babalara, çocukları için doğru seçimler yapabilmeleri için önerilerde bulunduklarını söylüyor.


NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Oyuncak alırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunduğunun altını çizen Yıldıray Bey, “Ruh ve beden sağlığı açısından çocukların oynadıkları oyuncaklar çok önemlidir. Çocuklar yaşlarına uygun oyuncaklarla oynarken, problem çözmeyi de öğrenirler. Özellikle, 1 yaşından küçük bebeklere oyuncak seçerken, onların yutamayacağı büyüklükte oyuncakları tercih etmek gerekir. Bebekler için Keskin ya da sivri olmayan, kolay tutulabilir, yumuşak, hafif oyuncaklar tercih edilmelidir.” diyor. Oto koltuk ürünlerine de önem veren Janjan Toys, çocukların arabada rahat ve güvenli olmasını sağlayacak, kilo ve yaşa göre oto koltuklarını da uygun fiyatlarla satışa sunuyor.
Janjan Toys`da fiyatlar:

Oyuncak arabalar: 16 TL - 175 TL
Peluşlar: 5 TL – 120 TL
Havuzlar: 17 TL – 149 TL
Ahşap eğitici oyuncaklar: 4 TL – 30 TL
Bisikletler: 65 TL – 250 TL
Akülü arabalar: 180 TL- 480TL

İletişim

ADRES: Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı
No:151 Bekirpaşa-İzmit
(Yahyakaptan yolu üzeri)
Tel: 0262 331 14 11
Fax: 0262 331 14 81
e-mail: janjan_toys@hotmail.com
www.janjanoyuncak.com

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ