KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Vali Ercan Topaca herkesle bayramlaştı
Vali Ercan Topaca herkesle bayramlaştı
Güncel
10 Eylül 2010 Cuma 12:40
  • 1619
  • 1

Vali Ercan Topaca herkesle bayramlaştı

İlimizdeki ilk bayramını kutlayan vali Ercan Topaca, jandarmadan emniyet müdürlüğüne, çocuk yuvasından huzurevine kadar her yeri gezerek herkesle bayramlaştı

Kocaeli Valisi Ercan Topaca göreve başladığı günden bu yana ilk bayram kutlamasını gerçekleştirdi. Ramazan Bayramı`nın birinci günü yoğun bir bayramlaşma programına katılan Topaca, Kent Bayramlaşması`nın ardından kendi ziyaretlerini yaptı. Topaca gün içinde sırasıyla İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesisleri, Kassel Çocuk Köyü ve İzmit Huzurevi`ne konuk oldu. Kendi programları arasında ilk olarak İl Jandarma Komutanlığı`nı ziyaret eden Ercan Topaca`ya karşılama töreni düzenlendi.
 

KIRGINLIKLAR GEÇECEK
Burada askerlerle bir sure sohbet eden ve bayramını kutlayan Topaca daha sonra da fuar içinde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesisleri`ne gitti. İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, vali yardımcısı Mustafa Guni, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya ve emniyet personelinin hazır bulunduğu bayramlaşma töreninde Topaca kısa bir konuşma yaparak, “Hepimiz bir aileyiz. Aile içinde her zaman kırgınlıklar, dargınlıklar olur. Ancak bu günlerde bu tür kırgınlıklar yerini mutluluğa ve barışa bırakır. Ömür kırgınlıklarla geçecek kadar uzun değil” dedi.
 

Topaca ailesinin çocuk sevgisi


Emniyet teşkilatıyla bayramlaşan vali Ercan Topaca ve beraberindekiler daha sonra Yahya Kaptan`da bulunan Kassel Şehri Çocuk Köyü`nü ziyaret etti. Kassel Müdürü Mehmet Akpınar`ın ev sahipliği yaptığı törene İl Jandarma Komutan Vekili Osman Aslan, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu ve vali Ercan Topaca`nın eşi Sevim Hanım da katıldı. Kimsesiz çocuklarla bir araya gelen protokol üyeleri bol bol hediye, çikolata, şeker ve bahşiş dağıttı.
 

HARÇLIK DAĞITTI
Ziyaret sırasında özellikle Sevim Topaca çocuklarla yakından ilgilendi. Çocuk köyünde bulunun miniklerle bol bol sohbet eden vali Ercan Topaca ise içinde 20 TL bulunan zarfları bayram harçlığı olarak dağıttı. Topaca burada en çok 3 yaşındaki Kerem ve Berat ile yakından ilgilendi. Bazı çocuklar da Topaca`dan oyuncak bebek istedi. Öte yandan çocuk köyünde vali yardımcısı Mustafa Guni ve İl Jandarma Komutan Vekili Osman Aslan oyuncaklarla oynayıp çocuklara olan sevgilerini gösterdi.

 

Huzurevi`nde  sürpriz program

Vali Ercan Topaca, eşi Sevim Hanım ve il protokol üyeleri bayram ziyaretleri programında son olarak İzmit Huzurevi`ni ziyaret etti. Ziyaret öncesi huzurevinin kapısına yığılan çocukları gören Ercan Topaca hepsini sıraya sokarak tek tek bayramlaştı ve bayram harçlığı olarak 5 TL dağıttı. Huzurevi müdüresi Olcay Taştan`ın ev sahipliği yaptığı bayramlaşma töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Yardıma muhtaç yaşlılarla bir araya gelen il protokolü herkesle tek tek bayramlaştı. Bayramlaşmanın ardında huzurevindekiler il protokolü için hazırladıkları sürpriz programı sergiledi.
 

ORHAN GENCEBAY
Önce İzzet Özer birbirinden güzel şiirleri protokol üyeleri için okudu. Ardından Necmiye Çetin aynı güzellikteki şarkıları seslendirdi. Son derece mutlu ve neşeli bir ortamın olduğu bayramlaşma töreninde Orhan Gencebay'a benzerliğiyle dikkat çeken Hulüsi Gök de seslendirdiği şarkılarla herkesin alkışını almayı başardı. Huzurevi sakinlerinin dertlerini dinleyen Topaca, “Büyüklerimizi korumak ve onlara destek olmak bizim ve devletimizin görevi. Ben sizlerin 24 saat hizmetindeyim. Bir sıkıntınız olduğunda benim ve il protokolünün kapısını düşünmeden çalabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ