KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Serhat İlleri’nde final heyecanı
Serhat İlleri’nde final heyecanı
Spor
Aktan Uslu
01 Mayıs 2019 Çarşamba 09:52
  • 973
  • 0

Serhat İlleri’nde final heyecanı

Serhat İlleri Futbol Turnuvası hafta sonu oynanacak maçlarla sonuçlanacak. Şampiyonluk maçı Filizli ve Taşdeğirmen takımları arasında oynanacak

Bu yıl ikinci kez tekrarlanan Serhat İlleri Futbol Turnuvası’nda final günü geldi çattı. Önümüzdeki pazar günü oynanacak maçlarla şampiyon belli olacak. Finale B Grubu’nu lider olarak tamamlayan Filizli ile A Grubu ikincisi Taşdeğirmen Köyü kaldı. İki takımın arasında oynanacak maç turnuvanın şampiyonunu belirleyecek. Çayırova Akse Mahallesi’ndeki Serçe Halı Saha Spor Tesisleri’ndeki turnuvada final maçı saat 13.00’te başlayacak. Üçüncülük dördüncülük maçı ise A Grubu’nu lider olarak tamamlayan Akkiraz ile aynı grubu üçüncü sırada tamamlayan Sevimli Köyü takımları arasında oynanacak. İki takım arasında grupların üçüncü haftasında oynanan müsabakayı Akkiraz takımı 6-1 kazanmıştı. Turnuvada maçların ardından turnuvaya katılan bütün takımlar ile turnuvada emeği geçen kişi ve kuruluşlara plaket verilecek.

Turnuvada çeyrek final maçlarında şu sonuçlar alınmıştı:

Akkiraz – Aşağı Canbaz: 6 – 2

Taşdeğirmen – Rabat: 1 – 0

Sevimli – Kurtkale: 5 – 4

Filizli – Arıkonak: 4 – 3

Yarı finale adını Akkiraz, Taşdeğirmen, Sevimli ve Filizli yazdırırken rakiplerini eleyen Taşdeğirmen ve Filizli adını finale yazdırmayı da başardı. Akkiraz ile Sevimli ise üçüncülük dördüncülük için kozlarını paylaşacak.  

 

 

DİĞER HABERLER

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Ücretsiz Spor Okulları’nda kış sezonu sona eriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin Kocaeli’nin dört bir yanında sporun tabana yayılması hedefiyle 2012 yılında başlattığı Ücretsiz Spor Okulları Projesi’nin bu yılki kış spor okulları sona eriyor. İlkokul ve ortaokul çağındaki çocuklara hizmet veren Ücretsiz Spor Okulları’nda 117 tesiste kesintisiz spor hizmeti veriliyor. Bu hizmetlerin başında ise yaz ve kış spor okulları geliyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ