KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Vali KYÖD’ü yakından tanısın
Vali KYÖD’ü yakından tanısın
Güncel
22 Eylül 2010 Çarşamba 15:06
  • 3394
  • 28

Vali KYÖD’ü yakından tanısın

Tanta, dernek binasında polisin yaptığı uygulamayı eleştirerek vali Topaca’ya yüklendi

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Başkanı Hakan Tanta, geçtiğimiz günlerde dernek lokalinde yaşanan olayla ilgili açıklama gerçekleştirdi. Eylül ayı etkinlik dönemi açılış yemeğinde dernek binasına polislerin gelerek müzik sesini kapattırmalarına bir anlam veremediklerini söyleyen Tanta, Kocaeli Valisi Ercan Topaca`ya da yüklenerek, “Sayın valimiz vatandaştan gelen şikayet nedeniyle talimat verdiğini söyledi. Biz, KYÖD olarak sayın valimize ziyarette bulunmak için bir süredir çabalıyoruz ama ulaşamıyoruz. Kendisine gece vakti ulaşabilen vatandaşlarımızı bu nedenle kutlarız” şeklinde konuştu.
 

AYDINLIK İNSANLARIZ
KYÖD`ün köklü bir kurum olduğunu sözlerine ekleyen Tanta olayla ilgili şunları kaydetti; “1947'den bu yana bu kent ve bu ülke için bir şeyler yapmanın, en azından yüksek öğrenimi desteklemenin çabası içindeyiz. KYÖD'ün kurumsal kimliği ve net bir çizgisi vardır: Türkiye Cumhuriyeti Anayasası`nda yer alan demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletini ebediyen yaşatmak, geliştirmek ve bu ülkeyi emperyalist işgalden kurtaran Mustafa Kemal'in aydınlık çizgisinde yürümek. KYÖD bugün, 900'ü aşan üyesiyle, bu kenti ve bu ülkeyi her şeyiyle seven ve sayan, ‘aydınlık ve sorumluluk bilinci olan insanların` ortak çatısıdır.
 

CANLI MÜZİK KESİLDİ
Derneğimizde eski ve yeni milletvekilleri, belediye başkanları, meslek oda başkanları, lider ve yöneticiler üye olarak yer almış ve görev yapmışlardır. KYÖD üyeleri her yıl Eylül ayında yeni etkinlik döneminin açılışını bir şölen havasında yapar. Bu yıl da öyle oldu. Açılış töreni sonrasında, KYÖD üyeleri eşleri ve çocuklarıyla, bir büyük aile olarak müzikli bir akşam yemeğinde bir araya geldi. Gecenin bir anında, inanılmaz bir olay oldu. Akşam yemeği devam ederken saat 22:50 ‘de üniformalı ve kalabalık bir polis ekibi mekana girerek bugüne kadar yaşamadığımız ve nezaket kurallarını hiçe sayan bir davranışla canlı müziği kesmişlerdir.
 

HOYRAT TUTUM
İşte bu hoyrat tutum, KYÖD ailesinin hak etmediği bir tutumdur. Çevreye verilen bir rahatsızlık olduysa, nezaket kuralları içinde dernek yönetimine aktarılır, orada bulunan insanlar rahatsız edilmez, sorun çözülürdü. KYÖD şölen niteliğindeki ve çok önem verdiği bu toplantıya sayın valiyi beklerken herhangi bir ön uyarı yapılmaksızın eğlenceye müdahale eden üniformalı polis memurlarıyla karşı karşıya kalmıştır. Elbette kamu görevlileri derneğimizde her türlü denetimi yapabilirler ancak bunun usul ve şeklinin nezaket kurallarına uygun olması gerekir, asıl KYÖD olarak kırıldığımız ve üzüntü duyduğumuz nokta budur.
 

VALİ TANISIN
KYÖD bağımsız ve özgür insanı hedefleyen, ayrıcalıklı olmayı reddeden bir felsefeye sahip olup bugüne kadar nezaket kurallarını çiğneyen bu tip bir davranışa tanık olmamıştır. Bugüne kadar kentimize görev yapan hiçbir validen ayrıcalık ve dokunulmazlık beklememiş olup, bütün vali ve yöneticilerimizle ilişkiler nezaket kuralları çerçevesinde yaşanmıştır. Sayın valimizden KYÖD`ü biraz daha yakından tanıması ve ona göre bir değerlendirme yapmasını ve tüm sivil toplum örgütlerine durduğu gibi eşit mesafede durmasını bekliyoruz. Eğer, yarattığımız gürültüyle rahatsızlık verdiysek, özür dileriz.”

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
Hodrimeydan beyler...
Yazan: Ahmet Tanrıöven

Ne 20 bini 40 bin kişi olacaz cümle alem görecek

0 Beğendim
0 Beğenmedim

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ