KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
200 itfaiye eri göreve başladı
200 itfaiye eri göreve başladı
Güncel
05 Ağustos 2010 Perşembe 13:23
  • 1398
  • 0

200 itfaiye eri göreve başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı sınavda itfaiye eri olmaya hak kazanan 200 personel, asaletlerini alarak düzenlenen törenle kadrolu olarak göreve başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin geçtiğimiz yıl kadrosuna kattığı itfaiye erleri yemin ederek asil olarak göreve başladı. Sabancı Kültür Sitesi`nde gerçekleştirilen yemin töreninde Türk bayrağına el basan itfaiye erleri, Anayasa ve hukuka bağlılık yemin etti. İnsan kaynakları ve eğitim dairesi başkanlığı tarafından düzenlenen programa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, itfaiye dairesi başkanı Doğan Kara, memur personel işlemleri şube müdürü İsa Solakoğlu ve müdahale şube müdürü Muhammet Yılmaz ve 200 itfaiye eri katıldı.
 

YEMİNİNİ HATIRLADI
1993 yılında yemin ederek asil memur olarak göreve başladığını belirten genel sekreter Ersin Yazıcı, “Bu program bana yemin ettiğim günü hatırlattı. Sizler çok onurlu ve farklı bir görevi yerine getiriyorsunuz. İtfaiyecilik tüm dünyada kutsal bir meslektir. Bir çok insan sizinle hayat bulacak, sizin sayenizde kurtulmuş olacak. Alevlerin arasından belki küçük bir kızı, belki yaşlı birini kurtaracaksınız. Yeri geldiğinde hayatınızı tehlikeye atacaksınız ve başkasının canını ve malını kurtarmaya çalışacaksınız. Hak ve ödevlerinizi bilin. Şerefinizle, onurunuzla işinizi yapın” şeklinde konuştu.
 

ASALETLERİ ONAYLANDI
Konuşmasının devamında devamlı anketler yaptıklarını belirten Yazıcı, “İtfaiye yüzde 80 - 90`lara varan oranda memnuniyetin olduğunu bir birimimiz. Sizlerin katılımıyla itfaiyemiz güçlendi, hızlandı. Sizler bu oranı daha da yükseğe çıkaracaksınız” ifadelerini kullandı. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, 2009 yılında gerçekleştirdiği itfaiye eri alımıyla 200 aday memuru kadrosuna katmıştı. Yaklaşık 14 bin kişinin başvuruda bulunduğu itfaiye eri alımında 600 kişi mülakatlara kalmış ve bunlar arasından da 200 kişi dayanıklılık sınavı ve mülakatları geçerek Büyükşehir`de 22 Haziran 2009 tarihinde iş başı yapmıştı. Asaletleri onaylanan memurlar kadrolu olarak göreve başladı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ