Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5456 TL
  • 6.2837 TL
  • 7.2835 TL
Kocaeli Zirve
Bu yılın turnası 58.5 santimetre
Bu yılın turnası 58.5 santimetre
Güncel
09 Mayıs 2010 Pazar 17:21
  • 2024
  • 1

Bu yılın turnası 58.5 santimetre

KAMADER’in bu yıl 4.’sünü düzenlediği Turna Balığı Tutma Yarışması’nda Ankara’lı Ahmet Demirbilek, 58.5 santimetrelik turnasıyla birinci oldu

Amatör olta balıkçılığını kamuoyuna tanıtmak, amatörlük ruhunu geliştirmek, çevreye ve yaban hayatına karşı sorumlu bir şekilde yürürlükteki kanun, tüzük ve yönetmeliklere uyulmasını sağlamak için Kocaeli Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KAMADER)`in bu yıl 4.`sünü düzenlediği Turna Balığı Tutma Yarışması, dün Kandıra Kaymaz(Ütük) Göleti`nde yapıldı. Yarışmada 58.5 santimetre boyundaki turnayı tutan Ankaralı Ahmet Demirbilek birinci oldu.

KATILIM YOĞUNDU
Çevre il ve ilçelerden katılımın yoğun olduğu yarışmayı izlemeye gelenler arasında İzmit Belediyesi Başkanı Nevzat Doğan, Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, İl Tarım Müdürü Abdullah Öztürk, Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ender Şenol da vardı. KAMADER Başkanı Engin Uztürk yaptığı konuşmada şenliğe katılan herkese teşekkür ederek, ödül alanları tebrik etti.

BU ALAN CANLANACAK
Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan`da bir konuşma gerçekleştirerek şunları söyledi: “Tuvalet, su, elektrik gibi ihtiyaçları karşıladık. Bu bölgeye canlılık getirmek istiyoruz. Muhtarlarla bu bölge için ortak bir proje hazırlıyoruz. Bu bölgeyi piknik ve spor yapılabilecek, köy ürünlerinin satılabileceği bir alana çevirmek istiyoruz. Bunu en kısa zamanda gerçekleştirerek vatandaşlarımızı doğa buluşturacağız.”

FOTOĞRAF YARIŞMASI
Konuşmaların ardından dereceye girenlere ödülleri verildi. 14 kişinin yarıştığı fotoğraf yarışmasında birinci Deniz Karacan, ikinci Ertan Sayal, üçüncü Hasan Zer olurken jüri ödülünü Zeynep Polat aldı. Fotoğraf yarışmasında derece yapanlara kupaları ve hediyeleri verildikten sonra ise 4 kategoride gerçekleştirilen Turna balığı tutma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

ÖDÜLLER VERİLDİ
Bottan en büyük balık tutma kategorisinde yarışmaya Ankara`dan katılan ve 58.5 santimetre boyundaki turnayı tutan Ahmet Demirbilek, kıyıdan en büyük balık tutma kategorisinde ise 41 santimetre boyundaki turnayı tutan Abdullah Ozan birinci oldu. Bottan en fazla balık tutma kategorisinde 2 adet turnayla Mustafa Dedemli, kıyıdan en çok balık tutma kategorisinde ise Selim Şimşek birinci oldu. Dereceye girenlere ödülleri protokol üyelerince verildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ