KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3682 TL
  • 6.1081 TL
  • 6.7640 TL
Kocaeli Zirve
Turkuaz futbol rüzgarı Antalya’da esti
Turkuaz futbol rüzgarı Antalya’da esti
Spor
13 Mart 2018 Salı 14:16

Turkuaz futbol rüzgarı Antalya’da esti

Başarılı girişimci Oktay Kocatekin tarafından kentimizde uzun yıllardır düzenlenen futbol organizasyonları bu kez il sınırlarını aşarak Antalya’ya taşındı.

Yıldız Sunta ve Scattolini futbol takımları mükemmel bir futbol organizasyonu ile hem güzel birkaç gün geçirdiler, hem de Süper Kupa maçının ilk ayağını Antalya’da oynadılar.

Kasım ayında kentimizde ilk kez düzenlenen Kocaeli Turkuaz Şirketler Futbol ligi kura çekiminde, Oktay Kocatekin tarafından katılan firma temsilcilerine Lig şampiyonu ve Play-Off şampiyonu olan takımlar arasında Antalya’da Süper Kupa Finalinin ilk maçını oynayacakları bilgisini ve sözünü verilmişti. İşte bu organizasyon 2-4 Mart tarihleri arasında da Antalya Side’de gerçekleşti.

 

Mükemmel Organizasyon oldu

Kocaeli’de ilk kez düzenlenen Turkuaz Futbol Ligi’nde şampiyon olan Yıldız Sunta ile Play-Off müsabakaları sonunda birinci olan Scattolini futbol takımları, 3 M Organizasyon tarafından firma sahibi Oktay Kocatekin ve Turkuaz Futbol Genel Koordinatörü Can Vatansever ile birlikte geçtiğimiz hafta sonu Antalya Side’de Side Star Elegance Hotel’de ağırlandılar

 

Karadaş ve Yılmaz’dan büyük destek

Turkuaz Futbol Organizasyon Komitesinde yer alan, aynı zamanda Kocaeli Futbol Saha Komiserleri Derneği Başkanı Süleyman Karadaş ve Yardımcısı İbrahim Yılmaz’da Antalya’da gerçekleşen muhteşem Organizasyonda yerlerini aldılar. Organizasyon Komitesi Başkanı Oktay Kocatekin’e ve Turkuaz Futbol Genel Koordinatörü Can Vatansever’e her konuda büyük destek olan ikili müsabaka boyunca da görevlerini mükemmel yaptılar   

 

 

Kurşunlu Şelalelerini ve Gölbaşı’nı da gezdiler

Mükemmel bir organizasyon ile Perşembe gecesi yola çıkan kafile, Side’de Side Star Elegance Hotel’de hem tatil yaparak hem de otelin mükemmel futbol tesislerinde futbol oynayarak güzel bir hafta sonu geçirdiler. Dönüş yolunda Antalya’nın dünyaca ünlü Kurşunlu Şelalesini ve Isparta’nın doğa harikası Gölbaşı’nı da gezme fırsatı bulan kafile pazar akşamı kentimize geri döndü.Kurşunlu Şelalelerinde bol bol fotoğraf çektiren kafile, doğanın güzelliğine hayran kaldı.

 

İlk maçın galibi Yıldız Sunta   

 Turkuaz Kocaeli Şirketler Futbol Ligi’ni şampiyon bitiren Yıldız Sunta ve play off birincisi Scattolini ekipleri 3 Mart Cumartesi günü saat 15.45’de Antalya Çolaklı Gündoğdu beldesindeki Side Star Hotel Spor Center’de karşı karşıya geldiler. Mükemmel denilecek modern futbol tesislerinde oynanan müsabakanın ilk yarısı oldukça çekişmeli geçti.

Gerek tecrübesiyle gerek de oyun disipliniyle bir adım öne çıkan Yıldız Sunta futbol takımı, maçı Uğur Çolak (2) ve Ulaş Esen’in golleriyle 3-0 kazanarak ikinci maç için büyük avantaj elde etti. Uğur Çolak attığı iki güzel gol ve oynadığı futbol ile maça damgasını vurdu.

 

Hakemler ve Sağlık ekibi Antalya’dan

T.F.F. Antalya Bölgesi hakemlerinden Anıl Yağcı, İhsan Kaan Delice ve Ahmet Maden hakem üçlüsünün mükemmel yönetimi ile oynanan müsabakada, Yıldız Sunta takım kadrosunda Selim Baytören, Mehmet Akif Karaman, Özcan Bilgin, Emre Uçak, Ercan Hoşoğlu, Coşkun Gökdemir, Uğur Çolak, Gökhan Bekil, Ali Güren, Fatih Engin, Ulaş Esen, Mahir Gürcüsu ve Murat Devrim yer aldı.

Scattolini futbol takımında : Mustafa Saraç, Mustafa Ede, Tuncay Kortel, Hamza Kara, Ziya Aybadin, Mecit Subaşı, Çağatay Göktekin, Erhan Karayağış, Kadir Bozdağ, Reha Akyıldız, Caner Ülkü, Recep Orhun ve Soner Kılıç yer aldılar.

Müsabaka boyunca çıkabilecek sakatlanmalar ve sağlık sorunu için Antalya Manavgat Özel Bilgi Hastanesi Ambulansı ve sağlık ekibi de görev yaptı.

 

Maç bahane dostluk şahane

Gerek Yıldız Sunta futbol gerek de Scattolini futbol takımlarının futbolcuları arasında ki yaşanan dostluk görülmeye değerdi. Otobüs yolculuğu ile başlayan güzel ortam otel içinde, müsabaka öncesi ve sonrasında da devam etti. Müsabakayı 3-0 kaybeden Scattolini takımının yöneticisi Ali Balkan ve teknik sorumlusu Tanju Kütük, maç sonunda Yıldız Sunta futbol takımını tebrik ederek ikinci maç içinde başarılar dilediler. Aynı şekilde Yıldız Sunta futbol takımının yöneticisi Mükremin Yılmaz’da Scattolini takım futbolcularına centilmence oyunlarından dolayı teşekkür ederek ikinci maç için başarılar diledi.

 

Kocatekin ‘’Süper Kupa için her yıl Antalya’da olacağız’’

Mükemmel bir futbol organizasyonuna imzasını atan Oktay Kocatekin dönüş öncesi otelde kısa bir değerlendirme yaparak ‘’ Bundan sonra her yıl süper kupa finalini geleneksel olarak Antalya’da yapmak istiyoruz. Burada hem futbol hem de tatil için mükemmel ortam var. Turkuaz Futbol Ligi’ne katılan tüm ekiplere, Süper Kupa için Antalya’ya gelen Yıldız Sunta ve Scattolini firmalarının üst yönetimlerine, teknik ekiplerine, futbolcu kardeşlerime, bizlere yakın ilgi ve alaka gösteren konuk olduğumuz Side Star Elegance Otel personeline ve Turkuaz Futbol Organizasyonda yer alan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Yelkent
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu