KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Federasyondan kulüplere müjde
Federasyondan kulüplere müjde
Süper Lig
28 Aralık 2010 Salı 08:59
  • 770
  • 1

Federasyondan kulüplere müjde

Yeni düzenlemeye göre alacaklarına dayanarak icra organlarına başvuran alacaklıların alacakları, transfer yasağına neden olmayacak.

FUTBOL Federasyonu, borçlu kulüplerin sık sık yaşadığı transfer kargaşasını ortadan kaldırabilmek için talimat değişikliğine gitti.
Federasyon, “Alacaklı durumda olan kişiler hem icra yoluna başvuruyor, hem de federasyon nezdinde girişimde bulunuyor. Bu da beraberinde pek çok sıkıntıyı getiriyor. Özellikle ödemeler ve transfer yasağı konusunda büyük sorunlar yaşanıyor” gerekçesi ile bu karara vardı.

Yasak getirilmeyecek
Futbol Federasyonu, alacaklı olan kişilerin aynı anda hem icra, hem de federasyon nezdinde yaptığı başvuru sonucu haksız ödemelerin yapıldığı gerçeğini değerlendirdi. Talimatta yapılan sürpriz değişiklik ile transfer kısıtlamalarının ortadan kalkacağı hatırlatıldı.

Yeni düzenleme doğrultusunda alacaklı olan kişiler ya icra yoluna gidecek, ya da federasyona başvuracak. İcra yolu seçildiği taktirde borçlu olan kulüp için transfer yasağı getirilemeyecek.

Bu başvuru doğrudan federasyona yapıldığı taktirde borçlu kulübe transfer yasağı konabilecek. İcra yoluna başvurduktan sonra karar değişikliğine gidilerek federasyon nezdinde girişimde bulunulsa bile borçlu kulübe yine transfer yasağı getirilemeyecek.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ