KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Galatasaray ligden mi çekiliyor?
Galatasaray ligden mi çekiliyor?
Süper Lig
29 Aralık 2011 Perşembe 09:22
  • 1046
  • 0

Galatasaray ligden mi çekiliyor?

Kulüpler Birliği'nde ortaya atılan "58. madde değiştirilsin ve küme düşme kaldırılsın" fikrine Galatasaray'ın tepkisi her geçen gün artıyor.

Sarı-Kırmızılı kulübün Başkan Yardımcısı Refik Arkan, maddenin değişmesi için kesinlikle imza atmlayacaklarını söyledi.

Disiplin Talimatı'nın değişmesini sıkıntılı olarak gördüklerini belirten Arkan, "İnanmadığımız şeye hiç kimse bize imza attıramaz. Yanlış bir şeye imza atmayacağız. Sonuna kadar mücadele vereceğiz" dedi.

İki sezon önce basketbolda yaşadıkları Cemal Nalga olayına değinen Arkan, "Cemal Nalga olayında biz ağzımızı açtık mı? Çıkıp 'Hatalıyız' dedik. Yapmamamız gereken bir şeydi. 'Hangi cezayı verirseniz razıyız' dedik. Verilen cezaya da itiraz etmedik. Boynumuzu uzattık. Biz küme düşüyorduk, sesimizi çıkarmadık. Çıkıp önce 'Biz bunu yaptık ya da yapmadık' desinler. Bunu söyleyen yok. Onu kaldır bunu indir böyle bir şey olmaz"hatırlatmasında bulundu.

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi'ne dair yasada yapılan değişikliğin doğru olduğunu da savunan Arkan, "Biz yasada doğrusunu yaptık. Ama 58. maddenin değişmemesi için elimizden gereken her şeyi yapacağız. Yalnız kalırsak da gereği neyse onu yapacağız" dedi. Bu noktada yöneltilen "Madde değişirse Galatasaray olarak ligden çekilir misiniz" şeklindeki sorusuna ise Arkan "Neyse gereği o yapılacak. O durum neyi gerektiriyorsa onu yapacağız. Ama imza atmayacağız" diyerek adeta rest çekti.
 

 

 

CEMAL NALGA OLAYI NEYDİ?
2008-09 sezonu öncesi bir hazırlık maçında kavga ettiği için 5 maç ceza alan Cemal Nalga, Galatasaray'ın Almanya'da katıldığı bir turnuvada Tufan Ersöz'ün formasını giyerek sahaya çıkmıştı. Olayın ortaya çıkmasıyla Cemal 2 yıl ceza almış, Galatasaray ise ligde oynadağı ilk 4 maçta yenik sayılıp ve lige -5 puanla başlama cezasına çarptırılmıştı. Herkes Galatasaray'ın puan dezavantaıyla düşmesini beklerken Tahkim Kurulu -5 puan cezasını kaldırmış Sarı-Kırmızılılar da yakaladığı çıkışla kümede kalmayı başarmıştı.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ