KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6973 TL
  • 6.2955 TL
  • 7.1033 TL
Kocaeli Zirve
MHK ne yapmak istiyor?
MHK ne yapmak istiyor?
Süper Lig
06 Kasım 2010 Cumartesi 16:32
  • 1843
  • 2

MHK ne yapmak istiyor?

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Spor Toto 2. Lig 10. haftasında yaptığı hakem atamalarıyla kafalarda soru işaretleri yarattı

Kafalar karıştı
Başkanlığını Oğuz Sarvan`ın üstlendiği Türkiye Futbol Federasyonu Merkez  Kurulu, Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup`ta yaptığı yanlış hakem atamalarıyla şimşekleri üzerine çekti. Konya Torku Şekerspor ile Kocaelispor arasında oynanacak müsabakaya Balıkesir ili hakemlerinin atanması kafaları karıştırdı.

 

Neden Balıkesir`den?
Spor Toto 2. Ligin 12. haftasında Kocaelispor, hafta içi mesaisinde Balıkesirspor`u konuk edecek. Bu kritik maçtan önce bugün oynanacak olan Konya Torku Şekerspor maçına, Balıkesir ili hakemleri Serdar Karakaş, Arda Özyıldırım, Ahmet Ayaz ve Murat Orhan`ın atanması kafalarda soru işaretleri yarattı.

 

Böyle atama olmaz
Karşılaşmanın Balıkesir ili hakemlerinin bilinçli, kasten bu müsabakaya atandığına inanmıyoruz. Ancak Balıkesirspor ile hafta içi oynanacak olan müsabakadan önce, Kocaelispor`un maçına Balıkesir ili hakemlerinin atanmasını doğru bulmuyoruz. Bu atamanın ardında, ince hesaplar mı yapılıyor diye endişe duyuyoruz.

 

Çulcu diyor ki: Büyük hata
Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, yapılan atamanın son derece yanlış olduğuna dikkat çekti. Çulcu, “Böyle bir atamanın nasıl yapıldığını tahmin edemiyorum. Belki hakemler çok üst düzey maç yönetecek, ancak hafta içi oynanacak Kocaelispor-Balıkesir maçı öncesinde bu trionun görevlendirilmesi son derece yanlış” dedi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ