KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Q7 bir ay yok
Q7 bir ay yok
Süper Lig
10 Aralık 2011 Cumartesi 11:19
  • 642
  • 0

Q7 bir ay yok

Beşiktaş’ın en formda oyuncusu Ricardo Quaresma’nın, sağ diz iç yan bağlarındaki ikinci derece yırtık nedeniyle yaklaşık bir ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Ligin ilk yarısını tamamlayan futbolcu, birkaç gün İstanbul’da kaldıktan sonra tedavi için

Beşiktaş`ın son haftalarda müthiş bir çıkış yakalayan futbolcusu Ricardo Quaresma, sakatlığı nedeniyle siyah-beyazlıları üzdü. Yıldız futbolcunun yaklaşık bir ay sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Beşiktaş Sağlık Heyeti Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mete Düren, bu oyuncunun sağ diz iç yan bağlarında ikinci derece yırtık tespit ettiğini söyledi. 3-4 hafta sahalardan uzak kalacak olan Quaresma, sırasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Stoke City, Samsunspor ve Karabükspor maçlarında forma giyemeyecek.
Siyah - beyazlı takımda yaşanan bu tatsız gelişme nedeniyle hem yönetimin hem de teknik heyetin bir hayli morali bozulurken, Teknik Sorumlu Carlos Carvalhal`ın, şimdiden Quaresma`sız taktik planları üzerinde çalıştığı bildirildi.
Dün sabah erken saatlerde tesislere gelerek önce doktora gözüken ve daha sonra Maslak Acıbadem Hastanesi`ndeki MR çekimine giden Quaresma`nın sonuçlardan sonra bir hayli moralsiz olduğu bildirildi. Birkaç gün İstanbul`da kalacak olan Portekizli oyuncunun daha sonra tedavi için ülkesine gideceği öğrenildi.
Beşiktaş`ta yaşanan bu olumsuz gelişmelerin yanında tek teselli , Simao ile Aurelio`nun düz koşular yapabilmesi oldu. Carvalhal`ın, Ricardo Quaresma`nın yokluğunda Holosko, Veli, Ekrem ve Hilbert ile Q7`nin yerini doldurmaya çalışacağı vurgulandı. Carvalhal`ın en çok üzüldüğü noktanın ise Quaresma`nın, Stoke City maçında oynayamamasının olduğu vurgulandı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ