KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Şahıslarla ilgili kararı en kısa zamanda vereceğiz"
Şahıslarla ilgili kararı en kısa zamanda vereceğiz
Süper Lig
10 Aralık 2011 Cumartesi 09:40
  • 662
  • 0

Şahıslarla ilgili kararı en kısa zamanda vereceğiz"

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Kulüpler Birliği toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, şahıslarla ilgili kararı en kısa zamanda vereceklerini, kulüplerle ilgili kararı ise sezon sonunda vereceklerini söyledi

Kulüpler Birliği toplantısının ardından konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, gizlilik kararı kalktığı için en süratli şekilde kararlarını açıklayacaklarını belirtirken, şahıslarla ilgili kararı ilk önce vereceklerini, kulüplerle ilgili kararı ise daha önce belirttikleri gibi sezon sonuna bırakacaklarını söyledi.


Kulüpler Birliği toplantısından sonra basın önüne Yıldırım Demirören ile birlikte geçen TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, "Kulüplerle toplandık, mali disipline çok önem veriyoruz. Avrupa'da ekonomik kriz var. Kulüplerimizin de ekonomik olarak kendilerine çeki düzen vermelerini istedik. Mali açıdan istikrar sağlamaları gerekiyor" diye konuştu.


Aydınlar, "Bugün mahkemeye müracaat edip delilleri ve belgeleri isteyeceğiz. Bunları aldıktan sonra Etik Kurulu çalışmaya başlar" dedi.


Mehmet Ali Aydınlar, "Bu sezonun bu şekilde devam edeceğini belirtmiştik. Kulüplerden ve şahıslardan savunma alacağız. Şahıslarla ilgili kararımızı hemen, kulüplerle ilgili kararı da sezon sonunda vermek istiyoruz" şeklinde konuştu.


Aydınlar son olarak, "Artık gizlilik kalktığı için en süratli şekilde spor hukuku açısından kararımızı açıklayacağız" ifadelerini kullandı.


Kulüpler Birliği Başkanı Yıldırım Demirören ise, "Yüce Türk meclisinin vereceği karara saygı duyacağız" dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ