KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Selçuk Dereli hakemliği bıraktı
Selçuk Dereli hakemliği bıraktı
Süper Lig
23 Aralık 2009 Çarşamba 15:20
  • 772
  • 0

Selçuk Dereli hakemliği bıraktı

FIFA Kokartlı Süper Lig hakemi Selçuk Dereli hakemliği bırıktığını açıkladı. 40 yaşındaki Ankara bölgesi hakemi Dereli son olarak 13 aralıkta süper ligde Manisaspor'un evinde Beşiktaş ile oynadığı ve 1-1 biten maçı yönetmişti.

Selçuk Dereli, kendisine ait internet sitesinde istifası ile ilgili şu açıklamayı yaptı:


22 yıldır onurlu bir şekilde sürdürdüğüm hakemlik yaşamımı, gördüğüm lüzum üzerine sonlandırmış bulunuyorum. Ülkemde ve Avrupa'da gelmiş olduğum konuma katkısı bulunan tüm büyüklerim ve dostlarıma teşekkür ediyorum. İlkelerimden ve doğrularımdan en küçük bir taviz vermeden, gururla taşıdığım Türk hakemlik formasını bırakırken, her daim futbolumuzun ve hakemliğimizin hizmetinde olmaya devam edeceğimi ifade ediyorum.


İlköğretimi Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinin Döngele Köyünde, orta öğrenimini Mersin'de, Üniversite eğitimini Adana Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünde tamamlayarak, Beden eğitimi öğretmeni olmuştur. İçelspor ve Mersin Camsporda futbol oynadı..


19 Eylül 1993 tarihinde, BAL liginde oynanan Mersin İdman Yurdu - Konyaspor maçıyla futbol hakemliğine başladı. Süper lig hakemliğine Erzincan Bölgesinde yükseldi. Süper ligde yönettiği ilk maçı 26 Eylül 1999 tarihindeki Antalyaspor A.Ş. - Adanaspor A.Ş. maçıdır. Şimdi Ankara Bölgesi hakemidir. 2003 yılında FIFA hakemliğine başlamıştır. İki yıl UEFA'nın yetenekli hakem programına katılmış ve bitirmiştir. Türkiye Faal Futbol Hakemleri Derneği'nin başkanıdır.

Adı: Selçuk Dereli
Doğum tarihi: 6 Haziran 1969 (1969-06-06) (40 yaşında)
Bölgesi: Kahramanmaraş, Türkiye
Boyu: 1.79 m.
Kilosu: 89 kg.
Mesleği: Beden Eğitimi Öğretmeni
Ligdeki İlk Maçı: Antalyaspor - Adanaspor
Hakemliğe Başladığı Yıl: 1999

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ