KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Taraftar isyanda
Taraftar isyanda
Süper Lig
28 Ekim 2010 Perşembe 10:03
  • 842
  • 2

Taraftar isyanda

İşte Fenerbahçe’li duruşu denilebilecek muhteşem bir davranış.

Dia omuzunda bir futbolcuyla mücadele ediyor. Birileri daha serçe parmağınızla dokunduğunda kendini bırakırken, Dia,Sabri yüküyle mücadelesini sürdürüyor, ve de medyada kimseden çıt yok. Ama Bilica`nın kazısı yıllarca konuşuluyor...O pozisyon GS. lehine olsaydı,  penaltı vermedi diye Bülent Yıldırım linç edilmişti. Siz beğenmişsiniz ama ben hiç beğenmedim B. Yıldırım`ı. İnanın atandığını duyduğumda eyvah maç gitti demiştim. B. Yıldırım, bu ülkede S. Dereli`den sonra en provake edici hakem. Geçmişe dönüp onun yönettiği FB. maçlarını izleyebilseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Bir hakem penaltılık pozisyonu bile es geçebilir, çünkü görmemiş veya süzememiştir. Ama dürüsttür, gördüğünü çalandır. O`na kızamazsınız. Ama bir maçta tüm düdükler bir takımın aleyhine çalınıyor, diğer takım kollanıyorsa ben o hakemden şüphe ederim. İşte B. Yıldırım böyle bir hakem. Maçı ince nüanslarla istediği gibi yönetiyor, sessiz ve derinden. Yani melek yüzlü şeytan...

Maçta Fenerbahçe aleyhine o kadar çok hata var ki, maçın kaderini ve sonucunu etkileyecek. Ama herkes, olabilir, bu hatalar maçın sonucunu etkilemedi diyor.

Yaa ! Konya`da, Konya 2-0 galipken Anelka`nın kaleciye yaptığı faulü ( bakar körler ona bile el diyecek kadar yüzsüzleşti.) yıllarca konuşup maçın hakemi Özgüç Türkalp`i linç etmediler mi !? Maçtaki tek hatasıydı. Aylarca maç vermediler. Hakemler akıllı, FB. aleyhine çaldıkça prim yapıyorlar.

Şimdilerde Marcus Merk modası var. İnanın toroğlundan hiç farkı yok. Sadece biraz kibarı. Düzenin farkında, forma rengine göre yorum yapacaksın. Bu kadar basit.

Maçlardan sonra yayıncı kuruluşu izleyin. Büyükaa, Fenerbahçe yenilmiş, BJK.,GS. kazanmışsa yüzünde güller açıyor. Ama tersi durumda yüzünden düşen bin parça...Olabilir, yayıncı kuruluş bu işe çok para yatırmış, raytinge, ligde heyecanın devam etmesine tamam. Ama bir kulübe duyulan nefretin bu kadar bariz görüntülerine hayır.

Hagi futbolcularına şunu söylemiş maçtan önce; (Tıpkı Anadolu`nun mütavazi takım teknik direktörleri gibi...)

-Sert oynayın, yıldırın, her hakem düdüğünde 9 kişiyle koşun hakeme, itiraz edin, zaman çalın, ortamı gerin.

Taktiği tutuyor, çünki arkalarında tam da istedikleri gibi bir hakem var. İlk yarıya bir dakika, maça üç dakika ilave. Lütfen oturup bir daha izlermisiniz. Sakatlıklar, itirazlar, zaman çalmalar. O maçta topun sahada kaç dakika kaldığını merak ediyorum.

Fenerbahçe 2-0`ı bulmadan hiçbir hakem adil maç yönetmiyor. Türkiye`de öyle bir gündem oluştu ki, Fenerbahçe bütün branşlarda dövdürülüyor. (Masa tenisi, yüzme, kürek hariç) Bu nefret dinmeyecek, giderek daha kötü bir hal alacaktır.

Somut örneklerle, rakamlarla ifade ettiğiniz yazılara bile, insanlar inanın at gözlüğüyle bile değil kör kör bakıyor. Şartlanmışlar, siz ne yazarsanız yazın onlar bildiklerini okuyacak, nefretlerini kusacak, tehdit edecek. Çünki gerçekler acıtıyor onları. Savunmasız ve çaresizler...

Maçtan bir hafta öncesinden ve hafta boyunca, bir gazete, hangi hakemin hangi takımı tuttuğunu neşrediyor..Ve de başrolde B. Yıldırım. Aynı zamanda Fenerbahçeli !!!  O Fenerbahçeliyse ben uzaylıyım. Amaç belli. Hedef şaşırtmak, olacaklara bir hafta öncesinden kılıf uydurmak. Yazık ülkemin insanlarına...Bunları haketmiyoruz, ama birşeyde yapamıyoruz...

Saygılarımla,
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ