KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Terim: Geri dönüş yok
Terim: Geri dönüş yok
Süper Lig
14 Ekim 2009 Çarşamba 09:50
  • 510
  • 1

Terim: Geri dönüş yok

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Belçika maçı sonrası söylediklerini yineledi. Terim, "Veda kelimesinin Türkçe'de karşılığı çok açık. Görevimiz bitmiştir, değerli başkanımız ve yönetimimiz de kabul etmiştir" dedi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, yarın Ermenistan ile oynayacağımız maç öncesi basın mensuplarının karşısına çıktı.

Belçika maçı sonrası "Çarşamba günü veda ediyorum" diyen Terim, basın çıkan çeşitli haberlere açıklık getirdi.

"Ayrılma kelimesinin, veda kelimesinin Türkçe`de karşılığı çok açık" diyen tecrübeli teknik adam, "Fatih Terim çok basit, anlaşılabilir bir şey söyledi. Bir turnuvaya başladık, bu turnuvayı bitirelim. Kazanırız, kaybederiz ama turnuvayı bitirelim dedik. Ermenistan maçının veda maçım olduğunu söyledim. Bu, bundan sonra devam etmemenin Türkçe açıklamasıdır. Ama bazı arkadaşlarımız yanlış anlamışlar. Bana soran yok, sayın başkanın söylediğine göre ona da soran yok. O yüzden bir daha söylemiş olayım, bu maç veda maçım. Başka bir şekilde de devamı yok. Bu da çok net. Görevimiz bitmiştir, değerli başkanımız ve yönetimimiz de kabul etmiştir. Maçımızı bitirdikten sonra, zaten bir takım şeyleri açıklayacağım. Pazartesi günü basın toplantısında daha geniş bir takım şeyleri açıklama imkanı bulacağız" dedi.


"ÖMÜR BOYU HİZMET EDECEĞİM"
A Milli Takım`da çok mutlu bir 4 sene geçirdiğini ifade eden Terim, "Arkadaşlarımızla beraber çok önemli zaferlere imza attık. Bu son istediğimiz gibi olmadı, hiçbir kimsenin istediği gibi olmadı. Çok güzel bir alie dostumuz bana mesaj atmış; ‘Zaferler hasarsız kazanılmaz` diye. Bizde o zaferleri öyle düşünelim, bunları da hasar olarak düşünelim. Türk futboluna ömür boyu hizmetimiz devam edecek. Görevler, yapılır, bırakılır, başka arkadaşlar gelir onlara yardımcı olunur. Ama Türk futboluna elimziden gelen yardımı her şekilde yaparız. Şu anda bulunduğumuz konum, antrenörlük çağımın en verimli çağındayım" şeklinde konuştu.


"KİMSEYE DARGIN DEĞİLİM"

Pazartesi günü bir basın toplantısı düzenleyeceğini ve bazı açıklamalar yapacağını belirten Terim, kimseye dargın ya da kızgın olmadığını söyledi.


"TEKNİK DİREKTÖRLÜĞE DEVAM"

Kariyerine teknik direktör olarak devam edeceğini ifade eden Terim, "Uzun yıllar önce Türkiye'de çalışmayacağım dedim, yerine de getiriyorum. Bir çok teklife de hayır dedim. Doğru mu yapıyorum, yanlış mı yapıyorum onu da bilmiyorum. Muhakkak ki dışarı gidebilirim. Bir bakarsanız belirli bir dönem ben de televizyona geçip kalemi, mikrofonu alırım. Sadece tecrübelerimi paylaşmak için. Tabi ki futboldan kopmayacağım, Allah'ın bana verdiği bu yeteneği daha uzun yıllar kullanmak istiyorum. Ben eğer bir şey yapacak olursam zaten, kendim ifade ederim, kendim haber veririm. Şunu söyleyebilirim, Fatih Terim teknik direktör olarak yoluna devam edecek" şeklinde konuştu.

Terim, A Milli Takım için adı geçen Ertuğrul Sağlam ile ilgili bir soru üzerine de, "Ertuğrul benim talebem ve antrenörlüğe başlamasında çok emeği olan biriyim. Ancak böyle bir teklif var mı, seçerler mi, seçmezler mi bir bilgim yok" yanıtını verdi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ