KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
2009'a renk katan icatlar
2009'a renk katan icatlar
Teknoloji
06 Aralık 2009 Pazar 18:12
  • 1038
  • 0

2009'a renk katan icatlar

Her yıl çığır açan sayısız yenilik, kendini farklı alanlarda, farklı şekillerde gösteriyor.

Popular Science Dergisi de, bu yılın en iyilerini açıkladı. Dergiye göre kategori kategori 2009'un hayatı kolaylaştıran ve renk katan yeni icatları:2009'un yeni ürünleri arasında gizli yenilikler olduğunu fark ettiklerini belirten Popular Science Dergisi, bu yılın en iyilerini açıkladı.

Derginin belirlediği standartlara göre, bu yılın yeniliklerinin hepsinin karmaşık olması gerekmiyor. Yeni, çok güzel, çevre dostu, inşasının zor olmaması yeterli. Çok basit görünen ürünlerin, insan yaşamını iyileştirme yeteneğiyle oldukça akıllı oldukları belirtilen dergide yer alan hayatı kolaylaştıran ve renk katan yeni icatların ve ilginç tasarımların bulunduğu kategoriler şöyle:

Ototeknik

1. 2010 Mercedes S400 Hybrid: Geleceğin hibridi olan dünyanın ilk seri üretim otomobili. Yeni S400 Hybrid mükemmel bir performans ve ekonominin yanı sıra, düşük karbondioksit emisyonlarıyla öne geçiyor.

kullan

2. 2009 BMW 7 Serisi: 2009 BMW750i ve büyük kardeşi 750Li, otomotiv teknolojisindeki son trendin örnekleri. 6 silindirli BMW7'de 4,4 litrelik V8 motor var.

kullan

Diğerleri: Lexus Remote Touch (otomobil); Goodyear Assurance Fuel Max Tires (oto lastiği), The 2011 Nissan Leaf (otomobil); Volvo City Safety (yol güvenliği sistemi); 2010 Toyota Prius (otomobil); Nissan SynchroRev Match Transmission (otomatik şanzıman); 2010 Volkswagen Golf TDI (otomobil) ve Ford Active Park Assist (Park Yardımı)

Havacılık ve uzay

1. NASA Kepler Uzay Teleskobu: Kepler, görevi gökadamızdaki diğer yıldızların etrafında dolanan Dünya benzeri karasal gezegenleri bir ışıkölçer yardımı ile araştırma ve algılama amaçlı olarak tasarlanmış bir uzay teleskobu.

2. SpaceX Falcon 1: El Segundo kentinde kurulu SpaceX şirketine ait dünyanın düşük maliyetli roketi Falcon 1'in (Şahin 1) fırlatılma girişimi başarısızlıkla sonuçlandı.

Diğerleri: ESA Herschel Uzay Gözlemevi, ESA Planck Gözlemevi, Pratt & Whitney Pure Power Dişli Turbofan Motoru, NASA Launch Abort Sistemi (roket fırlatmayı durduran sistem), % 100 yenilenebilir jet yakıtı, PiperJet (en küçük jet), Sikorsky X2 Helikopter (en hızlı helikopter), NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (Ay Keşif Uydusu).

Bilgisayar

1. WolframAlpha arama motoru: İngiliz matematikçi Stephen Wolfram'in kurucusu olduğu "arama motoru" WolframAlpha kullanıma açıldı.

2. Performans Mouse Logitech MX: Darkfield teknolojisiyle donatılan mouse da cam dâhil olmak üzere, her yüzeyde çalışabiliyor. Çok ufak tozları bile, üstün lazer teknolojisiyle algılayabiliyor.

Diğerleri: Apple MacBook Pro (bilgisayar), Google Wave (iletişim platformu), Clearwire şifresiz 4G WiMax (hızlı mobil internet servisi), Nvidia Ion (yüksek çözünürlüklü netbook), Marvell SheevaPlug (adaptör boyutunda bilgisayar), Microsoft Windows 7.

Mühendislik

1. TKTS, Times Square: Hızlı ve dinamik yaşamıyla New York'un kalbinin attığı Times Square'de dünyanın ilk cam sütunlu halka açık yapısı inşa edildi.

kullan

2. Mike O'Callaghan-Pat Tillman Memorial Bridge: Eski bir baraj Hoover Barajı. Amerika'nın Nevada ve Arizona eyaletlerinin sınırında Colorado Nehri üzerinde, kemer baraj tipinde inşa edilmiş Amerika'nın halen en büyük enerji üreten barajlarından biri.

Diğerleri: Biobased kompozitler (yapay odun), Iraksak Diamond Kavşak (trafikle mücadelede yeni model), Shard London Bridge (hızlı kuleler kuran sistem), Çin Merkez Televizyonu (CCTV) Genel Müdürlüğü.

En iyi yeniler

1. Canon EOS 5D Mark II: Film yapımını değiştiren kamera. Dünyanın ilk kompakt tam boyutlu algılayıcısına sahip makinesi olan 5D'nin takipçisi olan 5D Mark II, 1080p HD video kaydı yapabiliyor.

kullan

2. Powergenix 1,6 volt nikel-çinko AA şarj edilebilir pil.

Diğerleri: Panasonic Lumix GF1 (küçük lens değiştirici), Android (telefon), Sony HDR-XR520V (kamera), Motorola Endeavor HX1 (yeni kulaklık), Microsoft Zune HD (medya oynatıcısı), Palm Pre (telefon), Sennheiser HD800 (kulaklık), Fujifilm FinePix Real 3D W1 (fotoğraf makinesi), Nikon Coolpix S1000PJ (dijital kamera)

Sağlık

1. Neuronetics NeuroStar TMS Terapi Sistemi: Bir antidepresanın sonuç vermediği, erişkinlerin tedavisinde NeuroStar tmu beyin-uyarım cihazının kullanımı FDA tarafından uygun bulundu.

2. 3M/Littmann elektronik stetoskop model 3.200: 3M ve Zargis Medical firmalarının ortaklaşa geliştirdiği yeni stetoskop modeli ile stetoskopun kullanımı biraz değişiyor. Stetoskopa entegre edilmiş elektronik kayıt sistemi ve bluetooth ile dinlediğiniz sesleri kaydedip bilgisayarınıza yollayabiliyorsunuz.

Diğerleri: El Camino Hastanesi, Xhale HyGreen (ellerin temiz olup olmadığını algılayan bir algılayıcı), truFocals (ayarlanabilir odaklı ilk gözlük), Filligent Limited BioMask (grip öldürme maskesi), Xela Yenilikler Purleve hijyenik kapı kolu, Insound Tıp Lyric Aid İşitme (işitme cihazı), ClearCount SmartSponge (Cerrahi süngerler), asabiler için futbol kaskları, SAM Tıp Celox Travma tül: Kan ve yanıklar için sargı, Tıbbi akustik akciğer flütü (öksürtmeyi kolaylaştırıyor ve akciğerlerdeki balgamı çıkarıyor.)

Temiz teknoloji

1. Steward İleri Malzeme Thiol-SAMMS: Toksin Terminator, beyaz toz cıva halinde ağırlığının yarısından fazlasını emebiliyor.

2. Ecovative Tasarım EcoCradle: Tarımsal atık maddelerden yapılan köpük. Ancak bu köpük toprakta sonsuza kadar kalıcı değil, yok oluyor.

Diğerleri: Eco2 plastik çevre sistemi (geri dönüşüm cihazı), voltree güç Javelin Rapid Deploy (orman yangınlarını öngörüyor), Coolerado H80 (Kuru iklim kliması), IST Enerji GEM (çöplerden tek başına enerji elde eden ilk cihaz).

Ev eğlencesi

1. Microsoft Project Natal: Bu işletim sistemi kişiyi tamamıyla oyunun içine alıyor ve beden hareketleriyle kontrol etmesini sağlıyor.

2. Dolby Pro Logic Laboratuar IIZ: Sizi gerçekten çevreleyen ev tiyatrosu sesi.

Diğerleri: Yahoo Connected TV (televizyonunuzu internete bağlamanın yolu), Focus Enhancements Summit Wireless (kablosuz odak donanımları ), Isabella Products Vizit (herkes için fotoğraf paylaşımı), Panasonic TC-P54Z1 (İlk kablosuz televizyon), MediaMall Teknolojileri (web video).

Ev teknolojisi

1. Bosch Full Force Teknoloji: Ağırlıkla değil, güçle yeniden donatılan çivi tabancaları.

2. TLD100 termal kaçak dedektörü: Evinizde cereyan yapan kapı ya da pencereleri buluyor ve ısınma maliyetini düşürüyor.

Diğerleri: Hibrit elektrikli termosifon, CH Hanson Precision Ball Level (hassas su terazisi), K-tect sürdürülebilir bina sistemleri, Solé Power Tile (güneş panelli kiremit çatı kaplaması), Ryobi Duet güç boya sistemi (iki kişinin aynı anda odayı çok daha hızlı şekilde boyamasına izin veren sistem), Bosch P2+R2 Combo Bit (kare vida sürücü (R2) ve Phillips (P2) sürücüsü bulunan tornavida ucu), M12 bakır boru kesici (İlk kablosuz tesisat borusu kesme aleti), Dewalt 4-Parça motor (Kablolu aletler için güç desteği).

kullan

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ