KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Apple Samsung'u durduramıyor!
Apple Samsung'u durduramıyor!
Teknoloji
09 Aralık 2011 Cuma 11:51
  • 1244
  • 1

Apple Samsung'u durduramıyor!

Apple'ın patent kavgasında mahkemeye sunduğu 'satış durdurma' talebi reddedildi

Apple ile Samsung`un arasındaki patent kavgası tüm dünyada hararetle devam ediyor. Yıl sonu alışverişlerinden önce Samsung`un Galaxy serisi telefon ve tabletlerinin satışını ‘ihtiyaten` durdurmak isteyen Apple, ABD`den sonra Avustralya mahkemesinden de nihai ret cevabı aldı.

Samsung`u iPhone ve iPad`in tasarımını kopyalamakla suçlayan Apple ile onu ‘teknoloji hırsızlığı` yapmakla suçlayan Samsung arasında 10 ülkede 30 dava açılmış durumda. İki firma da gelecek yıl son duruşmalar yapılıncaya kadar rakibin ürünlerinin satışını ‘ihtiyaten` durdurmak için başvuru yapmışlardı.

Geçtiğimiz hafta ABD`de bir mahkeme, Samsung Galaxy`lerin satışının ülkede durdurulmasını isteyen Apple`a ret yanıtını vermişti. Dün de Avustralya`da yüksek mahkeme aynı yönde karar vererek Galaxy tabletlerin satışının durdurulması kararını bozdu. Ntvmsnbc'nin haberine göre son kararlar sayesinde, Samsung özellikle kendisi için çok önemi olan ABD pazarında yıl sonu alışverii sezonuna Galaxy`siz girmemiş olacak.

Öte yandan Samsung`un Fransa`da iPhone 4S`in satışını engelleme girişiminden de benzer sonuç çıktı. Mahkeme firmanın talebini ‘orantısız` bularak iPhone 4S`in ülkede satışının devamına karar verdi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ