KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Çin malı Windows 7, 3 dolar
Çin malı Windows 7, 3 dolar
Teknoloji
20 Ekim 2009 Salı 11:43
  • 620
  • 0

Çin malı Windows 7, 3 dolar

2 gün sonra tanıtımı yapılacak Windows'un yeni işletim sistemi Windows 7 daha pazar çıkmadan Çin'de satışa çıktı.

Apple iPhone ve Bose müzik setlerinin sergilendiği Şangay'daki Xiyang pazarında, Windows 7'nin korsanı 20 yuandan yaklaşık 2.9 dolardan satılıyor.

Resmi tanıtım 22 Ekim'de ABD'nin New York kentinde yapılacak Windows 7'nin bir hafta öncesinde çıkarılan sahte Windows 7'nin tam sürümü İngilizce ve Çince olarak satılıyor.

Ürünlerin deneme sürümlerinin ele geçirilmesinin ardından hazırlandığı belirtiliyor.  Sahte ürünlerin yanısıra korsan yazılım kullanımı Çin'de büyük bir pazar oluşturuyor. Yazılım pazarının ülkede yılda 6.6 milyar dolarlık kaybı olduğu belirtilirken ,ülkede korsan yazılım kullanım oranı yüzde 80'leri buluyor.

Daha önce  Çin'de korsan Windows kullanaların ekranlarını siyah bir ekranla geçici olarak karartan ardından saat başı sesli ve yazılı olarak uyaran Microsoft'un yeni ürünün korsan yazılımı ile ilgili ne yapacağı merakla bekleniyor.

Microsoft'un sıkı güvenlik önlemleriyle birlikte gelerek Vista'nın yerini alack olan Windows 7  , Türkiye'de de 22 Ekim tarihinde satışa sunulacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ