KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Dar gelirliye düşük tarifeli internet
Dar gelirliye düşük tarifeli internet
Teknoloji
11 Eylül 2009 Cuma 11:41
  • 4110
  • 0

Dar gelirliye düşük tarifeli internet

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türk Telekom un, Anadolu daki dar gelirli ailelere yönelik, düşük tarifeli sosyal internet paketini onayladı.

Paket, kalkınmada öncelikli 50 ilde internet kullanımını yaygınlaştırmayı, toplumun geniş kesimini internetle tanıştırmayı amaçlıyor.
Telekom, aynı hizmeti alternatif operatörlere de toptan satış fiyatı üzerinden verecek. Ancak, söz konusu indirimli tarifede hız ve kota düşük olacak. İnternete bağlantı hızı 512 kilobit ve her bir aboneye ayrılacak kota da 512 megabit olarak düzenlenecek. BTK yetkilileri, "Bu tarife, interneti az kullanan, dar gelirli aileleri hedefliyor. Bu nedenle bağlantı hızı düşük, kota diğer paketlere göre sınırlı." açıklamasını yaptı. BTK yetkilileri, paketin aylık ücreti konusunda net bir bilgi vermedi. Diğer paketlere göre, daha ucuz olacağını ifade etmekle yetindi. BTK yetkilileri, Türk Telekom'un bu hizmeti, alternatif servis sağlayıcılara da vereceğine dikkat çekerek, "Telekom, bu hizmeti alternatif servis sağlayıcılara toptan satış fiyatı üzerinden verecek. Servis sağlayıcılar da bunu kullanıcılara sunacak." dedi.
4G'lık paketin 27 lira olduğu kabul edildiğinde sosyal paketin 5-6 TL civarında olduğu tahmin ediliyor...
 


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ