KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
'Dikkat! Nette çocuk var' programı
'Dikkat! Nette çocuk var' programı
Teknoloji
01 Ekim 2009 Perşembe 14:37
  • 519
  • 0

'Dikkat! Nette çocuk var' programı

Telekom'un geliştirdiği nette çocuk var programıyla aileler çocuklarını zararlı içeriklerden koruyabilecekler. Türk Telekom çocuklar için güvenli internet kullanımı amacıyla Nette Çocuk Var isimli internette istenmeyen içerikleri engelleyen bir hizmet gel

Çocukların internette sağlıklı bir şekilde yararlanabilmelerini amaçlayan hizmet, herhangi bir program yüklemeden kullanılabiliyor.

Türk Telekom Operasyon Başkanı Cemalettin Dinçer, bu hizmeti sunmaktaki amaçlarının çocukların interneti daha güvenli kullanmasını sağlamak olduğunu söyledi. Söz konusu hizmet hakkında ayrıntılı bilgi veren Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan ise şunları söyledi:

"Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz, bu çalışma bir çok ailenin sıkıntısını giderecek güvenlik sağlıyor. Yüzde yüz güvenlik sağlamak için çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Hazırladığımız Nette Çocuk Var programı uluslararası standartlarda bir program. Daha geniş alana yaymak için çalışmalarımız sürecek."

Nette Çocuk Var hizmeti sayesinde aileler çocukları için zararlı olan içerikleri engelliyor. Okullarda çocukların kullandığı güvenli internet erişimini evlerden de mümkün kılıyor. Merkezi bir sistemle sunulan Nette Çocuk Var hizmetini kullanmak için kullanıcının herhangi bir program yüklemesine gerek yok. Hizmeti kullanmak isteyen aileler, internet servis sağlayıcılarıyla iletişime geçmeleri yeterli.


 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ