KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Internet Explorer 9 Beta'ya büyük ilgi
Internet  Explorer 9 Beta'ya büyük ilgi
Teknoloji
24 Eylül 2010 Cuma 09:04
  • 2110
  • 1

Internet Explorer 9 Beta'ya büyük ilgi

15 Eylül Çarşamba günü internet üzerinden kullanıcılara sunulan Internet Explorer 9 Beta, Microsoft'un yüzünü güldürdü.

Windows Team Blog'da yapılan yazılı açıklamaya göre uzun zamandır beklenen ve yayınladıktan sonra 2 gün içinde 2 milyon kez indirilen Internet Explorer 9, henüz beta(test) aşamasında olmasına rağmen kullanıcılardan büyük ilgi gördü. Bu rakamla Microsoft, bir önceki sürüm olan IE 8'in indirilme rakamını da egale etmiş oldu; zira IE 8 yayınlandıktan sonra 5 gün içinde sadece 1.3 milyon kez bilgisayarlara indirilmişti.

 
Windows 7 ile uyumlu
 
Internet Explorer 9, Windows 7`nin gelişmiş özelliklerinden faydalanarak kullanıcıların önem verdiği uygulamaları ve web sitelerini öne çıkartırken, kullanıcılara hızlı, yalın ve güvenilir bir Internet deneyimi sağlıyor. Web üzerinde yazılım geliştirenler, Internet Explorer 9'un HTML5 gibi günümüz standartlarını destekleyen özellikleri sayesinde, PC'lerin tüm teknolojilerinden en üst seviyede faydalanacak ve çok daha kapsamlı ve zengin web uygulamalarını hayata geçirebilecekler.
 
Internet Explorer 9, modern PC donanımlarının kullanıcılara sunduğu gücü ve özellikleri mümkün olan en üst seviyede hayata geçirebilmelerine olanak sağlıyor. Dünya lansmanında Internet Explorer 9`un yüksek performansının baş mimarı olarak değerlendirilen ve Chakra adı verilen yeni yazılım motoru da kamuoyuna tanıtıldı. Çok çekirdekli işlemcileri kullanarak önemli bir performans kazancı elde eden Chakra sayesinde IE9 bir önceki versiyonu IE8`den 11 kat daha hızlı.
 
Internet Explorer 9, aynı zamanda Grafik İşlem Birimi'ni kullanarak grafik işlemlerinin çoğunu CPU yerine GPU ile yapmak suretiyle tamamen donanım ile hızlandırılan ilk web tarayıcısı olma özelliğine sahip.
 
İnternette sörf daha hızlı olacak
 
Windows 7'nin yalın ve akıllı tasarım temalarından esinlenen özellikleri sayesinde çevrimiçi hız ciddi oranda artıyor.
 
• Pinlenebilen Web Siteleri (Pinned sites): Bu özellik sayesinde kullanıcılar favori sitelerine Windows 7 görev çubuğundan (taskbar) doğrudan ulaşabiliyor. "Pinned sites" özelliği kullanıcıların önem verdikleri içeriklere kolay ve hızlı bir şekilde erişmelerini sağlıyor.
 
• Jump List: Windows 7 görev çubuğuna pinlenmiş olan web siteleri birer Windows uygulaması gibi davranmaktalar. Windows programlarının sahip olduğu Jump List özelliği sayesinde web sitelerinin sunduğu servislere tek adımda erişmek mümkün olacak. 
 
• Geliştirilmiş Sekmeler: Internet Explorer 9'un "Yeni Sekme" sayfasına yapılan yenilikler bir sayfanın kenara ayrılmasını sağlayarak Internet alışverişi sırasında karşılaştırma yapılmasını veya haberler okunurken video izlenmesini mümkün kılıyor.
 
Ayrıca Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre Internet Explorer 9, Windows XP altında çalışmayacak ve kullanıcılar üst sürüm olarak IE 8'i kullanmak durumunda kalacak.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ