KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Yandaşın kaçak binaları uydudan görünmüyor mu?
Yandaşın kaçak binaları uydudan görünmüyor mu?
Güncel
22 Nisan 2010 Perşembe 15:18
  • 1928
  • 5

Yandaşın kaçak binaları uydudan görünmüyor mu?

İzmit Belediyesi’nin 1 yılını değerlendiren Adnan Metin, belediye başkanı Nevzat Doğan’a yüklenerek, ''Yandaşın kaçak inşaatları uydudan görünmüyor mu'' diye sordu

29 Mart Yerel seçimlerinde İzmit Belediye Başkan adayı olan MHP İl Başkan Yardımcısı Adnan Metin İzmit Belediye Başkan adayı sıfatıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. GKD`nin marinadaki kafesinde yapılan basın toplantısına MHP İzmit Ilçe Başkanı Sait Yıldırım da katıldı. Metin, İzmit Belediyesi`nin 1 yıl içerisinde yapmış olduğu icraatları değerlendirerek başkan Nevzat Doğan`a yüklendi.

BELSA İZMİT`E YAKIŞIR
Seçimden bu yana geçen 1 yıllık süre içinde İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`ın kayda değer hiçbir yatırım ve hizmet yapmadığını dile getiren Metin, değişen tek şeyin belediye binası olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti; “Tadilatı çok abartılı da bulunsa, ortaya İzmit`e yakışır modern bir belediye hizmet binasının çıkmasına neden olundu.

TAMAMLANAN PROJE YOK
Çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak için, özellikle Yahya Kaptan Mahallesi sınırları içerisindeki boş arazilerin etrafının çitle kaplanması da yerinde bir adımdı. Bu iki unsurun dışında, İzmit`te tamamlanan bir proje yoktur. Çok ama çok iddialı söylemlerle ortaya çıkan İzmit Belediye Başkanı Sayın Nevzat Doğan`ın, 1 yıllık karnesi de zayıftır.”

DOĞAN NEREYE BAKIYOR?
İzmit sokaklarının çukurlarla dolu olduğunu söyleyen Metin, “İzmit Belediyesi`nin yeni hizmet binası olan Belsa`nın alt tarafındaki 14 aydınlatma lambasından 10`u, yaklaşık 3 aydır yanmıyor. O bölgeden makam aracıyla gelip geçerken Doğan nereye bakıyor? Gözünün önünde olanı bile göremeyenler daha uzakta yer alan sorunları nasıl görecek ve çözecek?” şeklinde konuştu.

1 MEYDAN BİLE YAPILMADI
Nevzat Doğan`ın seçimlerde her mahalleye bir meydan yapacağı vaadini hatırlatan Metin, “Şu 1 yıllık zaman diliminde 1 tane mahallede bile meydan yapılmadı. İzmit`te 52 tane mahalle var. Merak ediyorum, bir yılda bir tane bile meydan yapamayanlar, geri kalan 4 yılda 52 tane mahalle meydanını nasıl yapacak” dedi.

RUHSATSIZ UCUBELER
Bekirpaşa bölgesine 1 yıldır rutin hizmetler dışında Doğan`ın hiçbir hizmet götürmediğini ifade eden Metin, yapılan ‘Vitamin Büfelerini` de eleştirerek, “Belediye bir yandan seyyar satıcılarla mücadele ederken, diğer yandan Yürüyüş Yolu`na seyyar ‘Vitamin Büfesi` adı altında ruhsatsız ve hijyenik olmayan ucubelerle dolduruyor” şeklinde konuştu.

KONAK`TA NE İŞİN VAR?
Nevzat Doğan`ın iki üç günde bir Konak Hastanesi`ne uğradığını da sözlerine ekleyen Metin şu şekilde Doğan`a yüklendi; “Kuşkusuz belediye başkanları hastane ortağı olamaz diye bir kural yok ama Nevzat Doğan, ‘ilgim yok` diyerek kendi kendine sorun yaratmıştır. Adama sorarlar; madem ilgin yok, ne işin var ki sık sık gidiyorsun?”

MECLİS ÜYELERİNİ DE GÖRÜN
Son günlerde gündemde olan kaçak yapılar konusuna değinen Metin şunları kaydetti; “Başkan yardımcılarından Sayın İbrahim Bulut iki gün önce basında hiç kimseye taviz yok sırasıyla tüm kaçak yapılar yıkılacak diye açıklama yaptı. Peki Bağçeşme`de, kendi yaptırdığı sitelerin önünden geçen yola el koyan ve bu yol üzerine spor tesisleri bile yapan belediye meclis üyesine niye göz yumuyorsunuz?

SPOR TESİSİ YAPTI
Yerel seçimlerden 4–5 ay önce, bu yolun inşaat nedeniyle İzmit Belediye Meclisi`nin CHP`li üyesi Metin Alan, inşaat bittiğinde yolu açacağım, el koymak söz konusu değil demişti. İzmit Belediyesi`nin imar komisyonu başkanı da olan Metin Alan, inşaat bitince bırakın yolu açmayı, sessiz sedasız üzerine spor tesisi yaparak tamamen el koydu.

BELEDİYE MALINA SAHİP ÇIKIN
Alan, 7 Mayıs 2008 tarihinde Kocaeli 4. Noteri aracılığıyla Saraybahçe Belediyesi`ne 4 ay içerisinde teslim etmeyi vaad ettiği Şehitlik mevkiindeki binayı 24 ay geçmesine rağmen neden hala teslim etmedi. Madem belediyenin çıkarlarını bu kadar çok düşünen bir anlayışınız var. Belediyenin malına neden sahip çıkmıyorsunuz.

YIKIMA ANTİKKAPI`DAN BAŞLAYIN
Haberimiz yoktu, bilmiyorduk gibi bahanelere herkesin karnı tok. Garibanla yandaşı her noktada olduğu gibi bu noktadada ayırdığınız belli. Sayın Doğan şeffaf  belediyecilik müdürlerin odalarını camdan yapmakla olmuyor, madem sorumluluğunuzu yerine getireceksiniz, yıkıma Bağkule`den ve Antikkapı`dan başlayın.”

AÇIK ARA KAZANIRIM
Belediye meclisinde AKP ve CHP`lilerin gör beni göreyim seni mantığıyla hareket ettiğini savunan Metin, “Yandaşın kaçak inşaatları uydudan görünmüyor mu” diye sordu. Metin, “Bugün seçim yapılsa açık ara farkla kazanacağıma inanıyorum. Sayılan oylar herkesin hak ettiği oylar değildi” şeklinde konuştu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ