KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
YouTube kapanmaktan kurtuldu
YouTube kapanmaktan kurtuldu
Teknoloji
09 Kasım 2010 Salı 12:41
  • 1373
  • 0

YouTube kapanmaktan kurtuldu

YouTube yönetimi, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a ait video görüntüleri mahkeme kararı gerekçesiyle kaldırdı.

Video paylaşım sitesi YouTube, Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntüleri siteden kaldırdı. Böylece YouTube kapanmaktan kurtuldu.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca mahkemeden aldırtılan erişimin engellenmesi' kararını dikkate alan YouTube yetkilileri, CHP eski lideri Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen görüntüleri internet sitesinden kaldırdı.

Bu gelişme üzerine, ilgili yasal mevzuatın tamamlandığı ve bu aşamada YouTube'a erişimin engellenmesinin söz konusu olmadığı öğrenildi

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, söz konusu görüntüleri YouTube'a koyan kişi veya kişileri tespit etmek amacıyla başlattığı soruşturmanın sürdüğü bildirildi.


TİB YAZI GÖNDERMİŞTİ

Deniz Baykal'ın avukatları, geçtiğimiz hafta, müvekkillerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin YouTube'da yayınlanması üzerine, bu görüntülere erişimin engellenmesi istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurmuştu.

Bu şikayet üzerine harekete geçen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara 11. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, görüntülere erişimin engellenmesini talep etmiş, mahkeme de YouTube'a erişimin engellenmesi kararı almıştı.

Karar, gereğinin yapılması için TİB'e gönderilmiş, TİB de YouTube'a yazı yazarak, görüntülerin kaldırılmasını talep etmiş, aksi halde erişimin engelleneceğini bildirmişti.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ