KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Alper Karaca teslim oldu
Alper Karaca teslim oldu
Polis-Adliye
10 Eylül 2010 Cuma 13:42
  • 2907
  • 3

Alper Karaca teslim oldu

Bayramın ilk günü Bağçeşme Mezarlığı’nda evinden getirdiği tüfeğiyle 8 kişiyi yaralayan Alper Karaca tüfeğiyle birlikte polise teslim oldu

Bayramın ilk gününde Bağçeşme Mezarlığı`nda iki grup arasında çıkan tartışma sonrasında Alper Karaca isimli bir kişi evindeki tüfeği alarak mezarlıkta adeta katliam yapmıştı. Mezarlığa yakın olan evine giderek tüfeğini alıp tekrar mezarlığa gelen Karaca, tüfekle Barış Sivil (22), Yunus Yıldızhan (22), Arif Eken (22), Mehmet Can (20), Bingöl Yılmazgil (17), Hafza Mungal (9), Sema Yüce (22) ile Muhammet Şafak`ı saçmalarla yaralanmışlardı. Olayın ardından kaçan zanlı Alper Karaca polise teslim oldu.
 

‘BENİ DARP ETTİLER`
Asayiş şubesine bağlı cinayet masası ekipleri zanlı Karaca`yı ikna ederek zanlının elinde tüfeğiyle birlikte teslim olmasını sağladı. Zanlının ifadesinde “Bayramın ilk günü nedeniyle mezarlıklarda çalışıyordum. Bir kişi beni çağırdı. Ben onun yanına gittiğimde Yunus Yıldızhan, Barış Sivil, Mehmet Can ve Arif Eken de geldi. İşi alma konusunda aramızda tartışma çıktı. Tartışmanın ardından o beni darp ettiler. Bunun üzerine ben de babamın üzerine kayıtlı olan tüfeği alarak olay yerine geri gittim. Tekrar kavga çıkınca ateş ettim. Pişmanım” dediği öğrenildi. Zanlı ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ