KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2775 TL
  • 5.9531 TL
  • 6.7618 TL
Kocaeli Zirve
Sporium’da buzlu günler
Sporium’da buzlu günler
Salon Sporları
18 Ağustos 2010 Çarşamba 12:23
  • 1283
  • 0

Sporium’da buzlu günler

Yaz aylarında halkın vazgeçilmezleri arasında yer alan Sporium Spor Tesisleri’nde bu yaz havuz suyunu soğuk tutmak sorun oldu. Yaz sıcaklarının kavurduğu şu günlerde Sporium’da iki buçuk ton buz harcandı

Sıcakta vatandaşlar için buz konuldu
2003 yılında üç ortak tarafından Yahya Kaptan mahallesinde kurulan ve ilimizin en büyük özel tesislerinden biri olan Sporium Spor Tesisleri yaz aylarında açık yüzme havuzu büyük ilgi görüyor.  9500 metre kare alan üzerinde kurulan Sporuim Spor Tesisleri 16 antrenör ve toplam 30 personel ile vatandaşlara hizmet ederken. Bir adet açık yüzme havuzu, bir adet kapalı yüzme havuzu, iki adet kapalı tenis kortu, bir adet kondisyon merkezi, bir adet masaj salonu, bir adet kapalı küçük salon, bir adet fitnes salonunda çok sayıda vatandaş ve sporseverler faydalanıyor. Sporium açık yüzme havuzunda sıcak havalar nedeniyle Sporium Genel Müdürü İsmi Karagöz ve tesis Müdürü Bilal Savdert tarafından hiçbir masraftan kaçınılmazken vatandaşlar serin ve rahat ortamda yüzmeleri için her gün açık yüzme havuzuna değişik saatlerde günde 250 kilogram buz bırakılırken 10 günde 2,5 ton buz harcandı.


Açık havuzda yer yoktu

Sporuim Spor Tesisleri`nin sahibi işadamı Bülent Karagöz, Genel Müdür İsmi Karagöz ve Tesis Müdürü Bilal Savdert nezaretinde birçok spor organizasyona imza attı. Sporium Spor Tesisleri açık yüzme havuzunda hafta içi ve hafta sonları büyük ilgi görürken ailelerin uğrak yeri oluyor. Özellikle yüzmek için gelen vatandaşlar güneşin ve havuzun keyfini çıkarırken güzel bir gün geçirmesin sağlıyorlar.  Minikler havuzunda 3 ile 7 yaş arasında çocuklar yüzerken büyük havuzda tüm vatandaşlar faydalanıyor. Havuz başında yüzme antrenörleri Selma Demirkıran, Hüseyin Taşkıran ve Mehmet Tuna hazır bulunurken bir cankurtaran görev alıyor. Özellikle hava sıcaklığının 43 dereceye çıkması nedeniyle Sporium yöneticileri tarafından her türlü önlem alınırken görevli bir hemşire ve bir doktor bulunurken havuza atılan büyük buzlar nedeniyle vatandaşların rahat şekilde yüzmeleri sağlandı.


08.00‘den gece 21.00`e kadar havuz açık

Sporium Spor Tesisleri`nde havuz başında bulunan Restaurant`ta her türlü yiyecek ve soğuk içecek ile kantin sabah 08.00 den akşam 21.00`e kadar hizmet veriyor. Sporium açık yüzme havuzunda bulunan su kayağı her saat başı 20 dakika çalışırken çocuklar ve büyüklerin uğrak yeri oluyor. Sporium Tesisleri`ne gelen vatandaşlar kapı girişinde halkla ilişkiler elemanları Serap Dağoğlu, Meryem Düzyol ve Turgay Kurt tarafından karşılanıp soyunma odasında özel anahtarlı soyunma kabinlerine götürtülüyor.  Buradan davetliler temiz havlularla  alınan duşlar sonunda hijyenik bölmeden geçip havuz başında şezlonglarını tutup güneşlenmenin ve havuz keyfini yapıyor..Bazı  vatandaşlar oyun aletlerinde   çalışmayı tercih ederken  en son olarak yüzüyorlar. Sporium Spor tesisleri açık yüzme havuzunda vatandaşlar havuz başında veya serin yerde  kağıt, tavla ve okey oynayıp vakit geçiriyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ