KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Doğal Yaşam Merkezi ile rahatlayın...
 Doğal Yaşam Merkezi ile rahatlayın...
Yaşam
26 Ekim 2012 Cuma 13:36
  • 3946
  • 3

Doğal Yaşam Merkezi ile rahatlayın...

Günlük stres ve yorgunluğunuzdan Kocaeli Doğal Yaşam Merkezi ile kurtulun!
Artık ilimizde, günlük koşuşturmalardan, iş stresinden, bedensel ve beyinsel yorgunluktan şikayet eden insanların hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatlamasına yardımcı olacak bir merkez var. İş adamı Tansel ve Taşkın Soyçiçek kardeşler tarafından Dolphin AVM karşısı Andız İş Merkezi`nde hizmete açılan Doğal Yaşam Merkezi`nde pilates, kişisel gelişim yöntemleri, yoga, nefes egzersizleri, reiki, yaşam koçluğu, kupa terapisi, masaj ve şifa uygulamalarına yönelik hizmetler veriliyor.
 
UZMAN PERSONEL
Toplam 130 metrekarelik aydınlık ve oldukça ferah bir alanda hizmet veren Doğal Yaşam Merkezi`nde tamamı alanında uzmanlaşmış kişiler görev yapıyor. Merkezin halkla ilişkiler sorumluluğunu Meltem Çağıl üstlenmiş. Doğal Yaşam Merkezi`nde ayrıca Zehra Bayhan Ulusoy pilates eğitmeni, Kocaeli TV`de yaptığı programlardan tanıdığımız Tülay Yanıkoğlu da reiki master olarak görev yapıyor. Doğal Yaşam Merkezi her yaş ve meslek grubundan insana hizmet veriyor. 
 
PİLATES BAYANLARA ÖZEL
Sadece bayanlara özel pilates eğitiminin verildiği Doğal Yaşam Merkezi`nde günün her saatinde ders var. Pilates uzmanı Zehra Bayhan Ulusoy salonlarında pilates için gereken tüm donanımın bulunduğunu ifade ederek, “Pilates salonumuzla, günün her saati müşterilerimizin hizmetindeyiz. Pilates yapmak isteyen bayanlar haftanın 2 ya da 3 günü bizi tercih edebilirler” diyor. Kocaeli`nin ilk doğal yaşam merkezi, pazar günleri hariç haftanın 6 günü açık ve sabah 09:00 ile akşam 19:30 saatleri arasında hizmet veriyor.
 
YAŞAM ENERJİSİ REİKİ
Doğal Yaşam Merkezi`nin en fazla ilgi gören hizmetlerinden biri de Reiki. Reiki uzmanı Tülay Yanıkoğlu “Reiki evrensel yaşam enerjisi anlamına geliyor. Bizler evrenin mükemmel enerjisiyle dolu olduğumuz halde bu enerjiyi doğru ve aktif bir biçimde kullanamıyoruz. Ben burada, doğal yaşamcılara enerjilerini doğru biçimde kullanmalarını öğretiyorum. Hiçbir dine ya da inanca bağlı olmayan bu teknik, tıbbi tedavilerdeki yan tesirleri azaltarak sonuçların olumlu gelişmesine katkıda bulunuyor” diyor.
 
ORGANİK ÜRÜNLER
Doğal Yaşam Merkezi`nde ayrıca yaşam koçluğu ve doğal nefes teknikleri dersleri de var. Yaşam koçunuzla iş ya da aile hayatınızın sıkıntılarını, hayal kırıklıklarınızı, mutsuzluğunuzu üzerinizden atıp yaşama yepyeni bir pencereden bakabilir;  doğal nefes egzersizleriyle doğru nefes alma tekniklerini öğrenebilir, hayatınıza daha zinde ve sağlıklı olarak devam edebilirsiniz. Doğal ve organik gıda ürünlerinin satışının da yapıldığı Doğal Yaşam Merkezi, sağlıklı yaşamak isteyen herkesi salonuna davet ediyor.  
 
 
 
 

Yaşam enerjisi REIKI

Doğal Yaşam Merkezi müşterilerinin büyük bir çoğunluğu reikiye ilgi duyuyor. Reiki Japonca`da ‘evrensel yaşam enerjisi` anlamına geliyor. Yöntem, 1900'lü yılların başında Mikao Usui tarafından çok eski bir şifa yönteminin araştırılmasıyla ortaya çıkmış. Reiki herhangi bir din ya da inanç şekli değil. Her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilen, tıbbı reddetmeyen, aksine tıbbi tedaviye destek olma işlevi taşıyan bir yöntem. Evrende var olan pozitif enerjinin bir uzman tarafından kişiye aktarılması şeklinde uygulanan reikinin hiçbir zararı ya da yan etkisi yok. 
 
NE İŞE YARIYOR?
Reiki insanın yaşam enerjisini arttırıcı bir yöntem. Kişinin vücut dengesini ve uyumunu korumasını sağlıyor. Reiki sadece fiziksel boyutta değil zihinsel ve ruhsal boyutta da pozitif enerji veren özelliklere sahip. Yöntem, birçok hastalıkta tıbbi tedaviyi tamamlıyor, zihinsel ve bedensel gerginliklerden kurtulmayı sağlıyor, ilaçların yan etkisini azaltıyor, yorgunlukları gideriyor, bağımlılıklardan kurtulmaya yardım ediyor. Reiki, uygulayıcılarda ise sezgileri güçlendiriyor, ruhsal farkındalığın artmasını sağlıyor. Bugün dünyada yaklaşık iki milyon kişi tarafından uygulanana reiki, pek çok hastanede de bütünleyici yöntem olarak kabul ediliyor.
 
 
 

Kupa terapisi nedir?

Doğal Yaşam Merkezi`nde de uygulanan ‘kupa tedavisi`, hastalıklardan kurtulmak veya sağlığı koruma amacıyla atık maddelerin yoğun olarak toplandığı belli noktalardaki tıkanıklıkların ve kirli kanın alınması işlemine deniyor. Kupa terapisi yaklaşık 5 bin yıldır birçok kültürün halk tedavilerinde yaygın biçimde kullanılmış. Yöntem eski Mısırlılar`dan Yunanlı hekimlere ve sonra da Romalılar`a taşınmış; Arap ve Osmanlı tıbbında da çokça kullanılmış. Hipokrat`ın da kupa terapisi hakkında ayrıntılı yazılar kaleme aldığı biliniyor. 
 
NELERE İYİ GELİYOR?
Modern tıbbın gelişmesiyle bir dönem popülaritesini yitiren kupa terapisi, bugün yine sahnede. Geniş halk kitleleri tarafından tercih ediliyor, Türkiye`de saygın üniversiteler tarafından Kupa Terapisi hakkında bilimsel araştırmalar yürütülüyor. Yöntem artrit, kan bozuldukları, yumuşak doku romatizması, baş ağrısı, migren, yüksek tansiyon, diyabet, bel ve sırt ağrısı, kısırlık, kronik öksürük,  bronşiyal astım, felç, diş ağrısı, ürtiker, zona gibi hastalıkların yanında depresyon ve şizofreni gibi ruh hastalıklarında da kullanılıyor.
 
 
 
İLETİŞİM
Adres: Körfez Mahallesi Berk Sokak Andız İş Merkezi No:6 Kat:2 Dolphin AVM karşısı İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262.325 11 88
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ