KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
7 gün 24 saat yanınızda
7 gün 24 saat yanınızda
Yaşam
08 Kasım 2009 Pazar 11:27
  • 3455
  • 10

7 gün 24 saat yanınızda

Özel Konak Hastanesi ileri teknolojisi ve uzman hekim kadrosuyla 7 gün 24 saat hizmetinizde

2006 yılından bu yana Kocaeli halkına hizmet veren Özel Konak Hastanesi, güçlü uzman kadrosuyla Kardiyoloji'den Çocuk Hastalıkları'na, Radyoloji'den Plastik Cerrahi'ye kadar pek çok dalda sağlık hizmetlerini geniş bir yelpazede sunuyor. 9 bin 100 metrekarelik kapalı alana sahip Özel Konak Hastanesi, görünümünden konumuna, alt yapısından teknolojisine kadar çok amaçlı ve dünya standartlarında bir hastane olarak tasarlanmış.
 

KALİTESİ TESCİLLİ
Günümüzün yükselen değeri olan kalite ve akreditasyon çalışmaları Özel Konak Hastanesi`nin gözünden kaçmamış ve bu konuda ülke çapında deneyimi olan danışman bir firma rehberliğinde ISO 9001 Kalite Akreditasyon çalışmaları başlatılmış. Hastanenin hem işleyişi hem de fiziki yapısı bu doğrultuda tekrar düzenleniyor, hastalara daha kaliteli bir hizmet verme çabası ise devam ediyor. Şimdi isterseniz Özel Konak Hastanesi`nde uzman doktor ve hemşireleriyle hizmet veren bölümlerden birkaçını tanıyalım.
 

YENİDOĞAN ÜNİTESİ 
Özel Konak Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Prof.Dr.Ayşe Engin Arısoy ve Uzm.Dr. Erdinç Gözcü' nün kuruculuğunu üstlendiği, 15 hemşire ve 4 alan personelinin görev yaptığı spesifik bir birim. Çalışan hemşirelerin NRP (Neonatal Resüsitasyon Kursu) sertifikası mevcut. Geceleri nöbetçi hekim bulunuyor ve 24 saat boyunca hizmet veriliyor. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi`nde ayda ortalama 40 hasta takibi yapılıyor. Yenidoğan Yoğun Bakım ekibi titiz ve özverili çalışmalarıyla İzmit ve çevre illerden gelen hastalara hizmet ediyor.
 

KALBİNİZ EMİN ELLERDE
Özel Konak Hastanesi`nde kalp hastalıkları ve tedavisiyle ilgili her türlü girişimi yapabilecek alt yapı ve teknolojik imkân mevcut. Alanında deneyimli Kalp Damar Cerrahisi ekibince her türden ve her yaş grubuna yönelik kalp ve damar ameliyatı gerçekleştiriliyor. Kocaeli`deki özel sağlık kurumlarında ‘açık kalp ameliyatı`nın ilk defa Konak Hastanesi`nde yapıldığını da unutmamak gerek. Hastane kuruluşundan bu yana 2 bine yakın açık kalp ameliyatı yaptı. Tabi bununla sınırlı kalmıyor.
 

VARİS TEDAVİSİ
Damar içi lazer tedavisi (EVLT) adı verilen yeni teknolojiyle varisleşmiş toplardamarların içerisine girilerek lazer aracılığıyla varisler de tedavi ediliyor. Özel Konak Hastanesi, Kocaeli bölgesinde varisleri EVLT yöntemiyle tedavi eden ilk özel hastane olması yönünden de bir ilki daha gerçekleştirmiş. Kalp –Damar Cerrahisi Uzmanı, Medikal Direktör Prof. Dr. Ahmet Öcal, Op. Dr. Murat Güçlü  Elevli ve Kalp Cerrahisi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzm. Dr. Deniz Demir Dirican ile kalbiniz emin ellerde.
 

DİŞLER ÖNEMLİ
Özel Konak Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi,  2005 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi`nden mezun olan diş hekimi Burak Sarıoğlu yönetiminde 7 gün / 24 saat hizmet veriyor. Diş polikliniğinde her türlü ağız ve çene cerrahisi, ortodonti, estetik diş hekimliği tedavileri ve genel anesteziyle gerekli tedaviler yapılıyor.
 

SGK`LILARA KOLAYLIK
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi`nde Uzm. Dr. Turgut Aytekin`in önderliğinde 8 kabinde, 4 hemşire ve 1 fizyoterapistle birlikte günde 64 fizik tedavi ve 16 rehabilitasyon hastasına hizmet veriliyor.  İlaç tedavisinin yanı sıra fizik tedavi ve egzersiz programlarının uygulandığı  ünitede, fizik tedavi başlığı altında ultrason, sıcak uygulama, infraruj, elektroterapi, lazer, traksiyon, vakum ile tedavi yapabilen, ileri teknoloji ürünü cihazlarla, sinir ve kas sistemi hastalıkları tedavi ediliyor. Hem de SGK`lı hastalara verilen hizmetlerden hiçbir katkı payı alınmıyor.
 

YILDA 5 BİN HASTA
Uzm. Dr. Alp Günay`ın yönetimindeki Gastroentereoloji Polikliniği ve Endoskopi Ünitesi`nde yılda ortalama tanı ve tedavi amaçlı 3 bin özefagogastroduodenoskopi ve bin 750 kolonoskopi işlemi ile 2 bin poliklinik muayene ve takibi yapılıyor. Gülhane Askeri Tıp Akademisi`nden 1990 yılında Tıp Doktoru, 1997`de İç Hastalıkları Uzmanı ve 2000 yılında da Gastro Yandal Uzmanı olarak mezun olan. Dr. Alp Günay, 2008 yılından beri Konak Hastanesi`nde çalışıyor. Günay`ın alanıyla ilgili 9 yabancı, 15 yerli yayını ve 25 yabancı, 21 yerli bildirisi bulunuyor.
 

PEDİATRİDE SINIR YOK
Uzman doktorlar ve deneyimli yardımcı personel kadrosuyla ileri teknolojik alt yapının bir araya geldiği Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği (Pediatri), yenidoğanın ilk anından ergenliğe kadar olan dönemde her türlü tanı, tetkik ve tedavide beklentilerinize yönelik hizmetler sunuyor. 7gün / 24 saat çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı bulunan Özel Konak Hastanesi`nde Uzm. Dr. Halil Arslankaya, Erdinç Gözcü ve Özlem Türkoğlu çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda nitelikli ve güvenilir hizmet veriyor.Takipler gebelik öncesi başlıyor

Özel Konak Hastanesi`nde anne adaylarının takipleri gebelik öncesinde başlıyor. Yani anne olmaya karar verdiğiniz süreçte sağlıklı bir gebelik için takipleriniz başlıyor. Gebeliği planlayan kadınlara bu dönemlerde yapılan testler, aşılar, beslenme programları, bebek gelişiminde sorun yaratacak sigara, şeker hastalığı, vitamin eksikliği gibi konular takibe alınarak ideal bir gebelik ortamı sağlanıyor. Gebelik süresince tetkikler dört boyutlu ultrason ve renkli doppler ile yapılıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Özel Konak Hastanesi`nin kurucularından, yönetim kurulu Üyesi Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Op. Dr. Gülçin Aydar ile Op. Dr. Erkan Türköz`den oluşan deneyimli uzman hekim kadrosuyla hizmet veriyor.

 

Anjiografi ve stent takma  işlemini ilk defa Konak yaptı

Konak Hastanesi Kardiyoloji Ünitesi`nde EKG, ekokardiografisi, efor testi, holter testi ve anjiografi laboratuvar işlemleri son teknoloji cihazlar ile uzman doktorlar Yüksel Ağca ve Selçuk Başçıl tarafından  uygulanıyor. Konak Hastanesi`nde kullanılan anjiyo cihazı ileri teknolojiye sahip olup Kardiyovasküler ve Periferik Anjiografi Sistemi ile dizayn edilmiş. Aynı zamanda 360 derece kardiyovasküler taramaya uygun. Kocaeli`deki özel sağlık kurumlarında ‘anjiografi ve stent takma` işlemi ilk defa Özel Konak Hastanesi Kardiyoloji Kliniği tarafından gerçekleştirildi ve kardiyoloji ekibi bugüne kadar 10 bine yakın hastaya anjio işlemi yaptı.

 

HANGİ BÖLÜMLER VAR?

Özel Konak Hastanesi; Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Hastalıkları, Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Dâhiliye, Gastroenteroloji-Endoskopi, Dermatoloji (Cildiye), Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye), Nöroloji, KBB ve Baş Boyun Cerrahisi, Göz Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Genel Cerrahi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahiye, Üroloji (Bevliye) branşlarında başarısını ve bilimselliğini kanıtlamış uzman hekim kadrosuyla hizmet veriyor.
Radyoloji (Mamografi, Bilgisayarlı Tomografi, Röntgen, Kemik Dansitometri, Ultrasonografi), Klinik Biyokimya ve Biyokimya Laboratuarı, Yoğun Bakım Üniteleri (Koroner, Yeni Doğan, Genel/Kalp Damar) ve Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi ile hastalara hizmet veriyor. Özel Konak Hastanesi bünyesinde Psikoloji ve Beslenme Diyetetik bölümleri de bulunuyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ